EN
07.12.2021, 08:30 Wersja do druku

Kraków. Płyta z wierszami na jubileusz Groteski

Inne aktualności

Dobiega końca jubileuszowy rok Teatru Groteska. 75-lecie działalności mieliśmy hucznie obchodzić w 2020 roku, ale pandemia pokrzyżowała wiele naszych planów. Świętowanie nie tylko musieliśmy ograniczyć w formie, lecz też wydłużyć w czasie. A skoro to już grudzień, pora na prezenty! - czytamy w komunikacie teatru.

Teatr Groteska od początku istnienia działa na rzecz rozwoju wyobraźni swoich widzów. To dla nich w swoim jubileuszowym roku zrealizowaliśmy pomysł stworzenia wyjątkowego albumu z najsłynniejszymi wierszami dla dzieci. Z połączenia tekstów najlepszych autorów literatury dla dzieci i młodzieży z interpretacjami wybitnych osobowości świata kultury powstało „75 wierszy na 75 lat Teatru Groteska” – limitowane dwupłytowe wydanie, z którego jesteśmy niezwykle dumni.

Płyty nie można kupić, ale można ją dostać. Jak? Będziemy informować o tym w social mediach Teatru Groteska. Już dziś możemy zdradzić, że część nakładu trafi do Widzów naszych grudniowych spektakli. Z najlepszymi życzeniami na Święta, na Nowy Rok i każdy kolejny dzień z poezją w najlepszym wydaniu.

Do zobaczenia w Grotesce!

---

Na płycie „75 wierszy na 75 lat Teatru Groteska” znalazły się m.in. utwory autorstwa Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredry, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej. Agnieszka Holland zaprezentowała wiersz „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry, Anna Seniuk zinterpretowała „Chorego kotka” Stanisława Jachowicza, wiersz „Szewczyk ” Bolesława Leśmiana interpretowała Anna Polony. Na płycie usłyszycie Państwo również Maję Komorowską, Katarzynę Warnke, Jana Nowickiego, Mariana Dziędziela, Jana Peszka, Piotra Cyrwusa, Roberta Makłowicza, Jerzego Fedorowicza, Andrzeja Grabowskiego, Jerzego Trelę.

Źródło:

Materiał nadesłany