EN
31.03.2022, 09:05 Wersja do druku

Kraków. Parada smoków wróci w czerwcu

Inne aktualności

4 - 5 czerwca, po dwuletniej przerwie, na ulice miasta wróci Wielka Parada Smoków.

„Smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich” to hasło, które będzie towarzyszyło tegorocznej edycji wydarzenia. Jeszcze tylko do końca marca można zgłosić się do udziału w konkursie. Formularz dostępny na stronie internetowej Teatru Groteska. - 21. Wielką Paradą chcemy uzmysłowić wszystkim bliskość i obecność w naszym życiu, od niepamiętnych zresztą czasów, smoczego królestwa – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

- W tym roku postanowiliśmy szukać inspiracji historycznych w miastach, zamkach, w różnych zakamarkach Polski. Obiecujemy sobie wiele, ponieważ smoczych inspiracji w tych miejscach jest dużo, czego nie jesteśmy świadomi na co dzień - świat smoczy jest blisko nas od wieków, a motywy smocze pojawiały się w różnych konfiguracjach i z różnym natężeniem w architekturze, literaturze, herbach miast.

Wielka Parada Smoków, której pomysłodawcą i organizatorem jest Teatr Groteska, po raz pierwszy odbyła się w 2000 roku. Każdego roku impreza gromadzi w Krakowie kilkadziesiąt tysięcy smoczych entuzjastów z całej Polski, Europy i świata. Przez 20 lat trwania wydarzenia, smoki obejrzało ponad milion osób.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Smoki miast, katedr, zamków już w czerwcu podczas Wielkiej Parady Smoków. Zgłoszenia do końca marca

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Anna Piątkowska

Data publikacji oryginału:

29.03.2022