EN
06.10.2021, 16:37 Wersja do druku

Kraków. Od października do grudnia. Scena Nowohuckiego Centrum Kultury

Pomysł Nowohuckiego Centrum Kultury na nakręcanie kultury przez ostatnie miesiące roku to pełny wachlarz koncertowych brzmień - od Stanisławy Celińskiej i Michała Bajora, przez Korteza, Andrzeja Piasecznego i Krzysztofa Cugowskiego aż po jazzowe Laboratorium.

Inne aktualności

Na kabaretowej scenie też będzie różnorodnie, o dobry humor widzów zadbają: Kabaret Moralnego Niepokoju, Krzysztof Daukszewicz, Hrabi i Czesław Jakubiec. Ostatnimi tegorocznymi pozycjami repertuaru Sceny NCK są dwa klasyczne baletowe spektakle w wykonaniu tancerzy Royal Lviv Ballet. To oczywiście nie wszystko. Szczegóły na stronie: www.nck.krakow.pl.

10 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
MICHAŁ BAJOR „Kolor Cafe”

Artysta zaprezentuje program koncertowy oparty na wydawnictwie płytowym, które ukazało się w 2019 r. Na płycie znajdują się jego ulubione piosenki włoskie i francuskie. Usłyszymy przejmującą „Je sui malade” Dalidy, barwne „Couleur cafe” Gainsburga i „Hymn miłości“ Edith Piaf.

bilety - 110/90 zł

14 października (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
STANISŁAWA CELIŃSKA „Jesienna…”

Bardzo osobisty koncert przesycony miłością oraz tęsknotami. Stanisława Celińska zdecydowała się napisać teksty skierowane do tych wszystkich, którzy szukają ukojenia, spokoju i wsparcia. Słowa wspaniale otulił w nuty kompozytor Maciej Muraszko. „Jesienna…” to antidotum na smutek, odizolowanie, złe samopoczucie i pochmurny poranek. Artystce na scenie towarzyszy zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko w składzie: Wojciech Olszewski, Robert Kordylewski, Krzysztof Samela, Julia Muraszko, Paweł Pełczyński, Janusz Muraszko.

bilety - 90/80 zł

15 października (piątek), g. 19.00, Scena NCK
KUBA BADACH „Tribute to Andrzej Zaucha”

Koncert w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Repertuar koncertu obejmuje utwory polskiej legendy sceny muzycznej Andrzeja Zauchy w nowych, autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha.

bilety – 90 zł

21 października (czwartek), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
KABARET HRABI i CZESŁAW JAKUBIEC „Ariaci”

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będzie można mieć to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, wzruszająca, a nawet zabawna. Kabaret Hrabi to esencja purnonsensowego dowcipu, a Czesław Jakubiec to operowy śpiewak obdarzony niezwykłym poczuciem humoru. W widowisku, z pogranicza koncertu i kabaretu, wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu dostarcza kilku łez wzruszenia.

bilety – 80 zł

23 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK
KARAŚ/ROGUCKI

Duet ten pojawił się na polskim rynku muzycznym po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. W tym tandemie Karaś odpowiada za produkcję, Rogucki za teksty, a wspólnie dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk, dało harmonijny efekt w postaci płyty „Ostatni bastion romantyzmu” - 11 opowieści o miłości w czasach cybernetycznej zarazy, opisywanych przez artystów jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne.

bilety - 99 zł

24 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
ŻYCIE I SNY – 80 lat Alicji Tanew

Jubileuszowy koncert krakowskiej poetki i kompozytorki, na którym zaprezentuje swoje najbardziej znane utwory wraz z zaproszonymi gośćmi.

Wystąpią: Skaldowie – Andrzej i Jacek Zielińscy oraz Krzysztof Stawowy, Jerzy Pal, Zina Zagner, Mateusz Jędrysek, Bogusław Nowicki, Basia Stępniak-Wilk, Jasiek Kusek, Lidia Jazgar, Ryszard Brączek, Hanka Wójciak, Agnieszka Rosner-Zawilińska, Tomasz Sawicki, Jan Jakub Należyty, Stanisław Klawe, Aleksander Kobyliński „Makino”, Adam Tkaczyk, Anna Starowicz, Niezależna Grupa Teatralna Porfirion i inni.

bilety – 40/30 zł

28 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
KRAKOWSKIE ZADUSZKI JAZZOWE „Laboratorium po pięćdziesiątce”

Jeden z głównych koncertów najstarszego festiwalu jazzowego w Europie. Na scenie zobaczymy zespół Laboratorium w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Paweł Dobrowolski, Paweł Ścierański, Mieczysław Górka, Wacław Łoziński. Gościnnie wystąpią: Rasm Al-Mashan, Adam Bałdych, Bernard Maseli, Sławomir Berny.

bilety - 75 zł (przedsprzedaż)

29 października (piątek), g. 19.00, Scena NCK
KAŚKA SOCHACKA „Ciche dni tour”

Usłyszymy historie powikłanych związków, życiowych pętli jakie zataczamy, naszych największych obaw, kryzysów i wątpliwości. To również, przedstawiona z lekkością i dystansem pogodzonego ze wszystkim człowieka, muzyczna opowieść kobiety, która próbuje złapać równowagę w świecie.

bilety – 70 zł

4 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
PABLOPAVO I LUDZIKI z Naprawdę Dużym Zespołem

Dyskotekowa muzyka - choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli ją sobie wyobrazić. Na koncert składają się piosenki o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo.

bilety - 60 zł

7 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
TYCH LAT NIE ODDA NIKT – standardy polskiej piosenki lat 60. i 70.

Najpiękniejsze polskie piosenki i ponadczasowe przeboje z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas, Piotra Szczepanika, Zbigniewa Wodeckiego i innych wybitnych artystów. W programie koncertu usłyszymy między innymi: „Powrócisz tu”, walc „Embarras”, „Tych lat nie odda nikt”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Kormorany”, „Kawiarenki”, „List do matki”, „Zacznij od Bacha”.

wystąpią: Jacek Wójcicki, Justyna Bacz, Julita Kożuszek, Ireneusz Miczka orazzespół muzyczny pod kierunkiem Mariusza Dubrawskiego

bilety – 90 / 80 zł

10 listopada (środa), g. 18.00 i 20.45, Scena NCK
KORTEZ – Kwadro Tour

Na program koncertu złożą się najbardziej znane utwory artysty: ZostańOd dawna już wiemZ imbirem, rzadziej wykonywane piosenki: Co myślisz?, Wracaj do domu, Dlaczego z Tobą jestem?, Mój dom oraz kilka nowych kompozycji. Kortezowi na scenie towarzyszyć będzie zespół w składzie: Krzysztof Domański, Robert Szymański i Tomasz Ziętek.

bilety – 159 zł

16 listopada (wtorek), g. 20.00, Scena NCK
ANDRZEJ PIASECZNY kameralnie

Wyjątkowy koncert pełen największych hitów artysty w nowych aranżacjach. Usłyszymy: Niecierpliwych, Prawie do nieba, Imię deszczu, Chodź, przytul, przebacz, Śniadanie do łóżka Nie zabraknie również kilku mniej znanych, za to bardzo lubianych przez samego wokalistę utworów.

bilety – 149/129/109 zł

18 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ „Stare And Nowe”

Najnowszy - na bieżąco aktualizowany - autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

bilety – 60 zł

19 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
CZERWONO-CZARNI

Legenda bigbitu w wyjątkowym koncercie! W ciągu 16 lat działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: Chłopiec z gitarą, Jedziemy autostopem, Mały Książę, O mnie się nie martw, Trzynastego i wiele innych". W grupie występowało w sumie przeszło 70 muzyków, w tym Karin Stanek, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Seweryn Krajewski, Ryszard Poznakowski. Na scenie wystąpią: Wiesław Bernolak, Tomasz Jaśkiewicz Wojciech Rapa Ryszard Poznakowski, Andrzej Ibek, Zbigniew Bizoń, Jan Knap oraz gościnnie: Agnieszka Wajs, Vivian BuczekGosia Pauka Michał GaszAdam Wendt, Zbigniew Lewandowski.

bilety - 40/30 zł

20 listopada (sobota), g. 19.00, Scena NCK
14. Festiwal Twórczości KOROWÓD „Od słowa do słowa” - koncert galowy

W koncercie wystąpią: Andrzej Poniedzielski i Andrzej Garczarek oraz laureaci poprzednich edycji festiwalu – Zuza Wiśniewska Olek Różanek.

Gospodynią wieczoru będzie Anna Treter – solistka zespołu ,,Pod Budą”, a jednocześnie dyrektorka i pomysłodawczyni festiwalu.

bilety – 80 zł

21 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
SONIA BOHOSIEWICZ „Domówka”

komedia koncertowa / muzyczny stand-up

PRL widziany oczami Soni Bohosiewicz, z mnóstwem zabawnych anegdot o miłości, kobietach, mężczyznach i pierwszych lekcjach życia. Spektakl z aktywnym udziałem publiczności, w trakcie którego aktorka piecze ciasto w prodiżu, a widownia śpiewa razem z nią największe polskie przeboje.

bilety – 70 zł

26 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
PIOTR BAŁTROCZYK „Starość nie jest dla mięczaków”

Kabareciarz i konferansjer, dziennikarz, satyryk, poeta, prezenter telewizyjny i radiowy. Stand-uper, który uporczywie twierdzi, że nie ma nic do powiedzenia. Pełną humoru sztukę słowa opanował w sposób perfekcyjny. Każdy występ Bałtroczyka to czas wypełniony inteligentną zabawą i humorem na wysokim poziomie. Ma świetny kontakt z publicznością, którą zawsze obdarza ogromną dawką pozytywnej energii.
bilety - 70 zł

27 listopada (sobota), g. 18.00, Scena NCK
KRZYSZTOF CUGOWSKI z Zespołem Mistrzów

Legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera, który ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 napisanych utworów i niezliczoną ilość koncertów. Wiosną 2020 roku oddał w ręce słuchaczy podwójnie jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze”, zawierający akustyczne wersje piosenek, które zalicza do ulubionych. Artyście w tej muzycznej podróży towarzyszyć będzie zespół złożony z najwyższej klasy instrumentalistów - na gitarze zagra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na fortepianie.

bilety – 130/110 zł

4 grudnia (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU „Za długo panowie byli grzeczni”

Najnowszy program twórców serialu „Ucho prezesa” to pełen błyskotliwego i inteligentny humoru, komentarz otaczającej nas rzeczywistości. Zobaczymy całą galerię postaci, która ma dosyć przypisanych przez konwenanse życiowych ról i postanawia z nimi zerwać. Za długo panowie byli grzeczni.

bilety – 90 zł

11 grudnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ØRGANEK - Na razie stoję, na razie patrzę

Usłyszymy utwory z trzeciej płyty artysty. „Na razie stoję, na razie patrzę” to album doceniany ze względu na jego różnorodność stylistyczną. Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat. Zespół poszerzył też znacznie swój zakres brzmienia, sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej.

bilety – 90 zł

12 grudnia (niedziela), g. 12.00, Scena NCK
DZIADEK DO ORZECHÓW – Royal Lviv Ballet

Fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, a zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Muzyka Piotra Czajkowskiego, urzekająca scenografia i magia świateł składają się na zapierający dech w piersiach spektakl.

bilety – 110/90 zł

12 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
JEZIORO ŁABĘDZIE – Royal Lviv Ballet

Spektakl baletowy, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu i potędze miłości. Bajkowa opowieść, połączona z muzyką Piotra Czajkowskiego, wprowadzą widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

bilety – 110/90 zł

A JUŻ W NOWYM ROKU:
WAGLEWSKI FISZ EMADE „Duchy ludzi i zwierząt”

13 stycznia 2022

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI - Nowa płyta „BA”
13 lutego 2022

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

W budynku NCK obowiązują:

Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2

Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Źródło:

Materiał nadesłany