EN
26.05.2023, 11:23 Wersja do druku

Kraków. Nie żyje Jolanta Ciosek, współpracowniczka Działu Kultury „Dziennika Polskiego"

Wczoraj zmarła nasza serdeczna koleżanka redakcyjna - Jolanta Ciosek. Przez wiele lat współpracowała z Działem Kultury „Dziennika Polskiego".

Była zawsze ciepłą i pomocną osobą. Miała świetne kontakty w środowisku teatralnym. Jej specjalnością były wywiady z gwiazdami polskich scen. Kochała teatr i jemu poświeciła znaczną część swej zawodowej ścieżki.

Urodziła się 17 maja 1955 roku w Krakowie. Była absolwentką Wydziału Filologii Polskiej - Teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W trakcie studiów działała w uczelnianym Studiu Teatralnym. W latach 1983 -1987 pracowała w Galerii Sztuki Farbiarnia w Krakowie. Przez następną dekadę była konsultantką programową w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W latach 1998 - 2000 sprawowała funkcję wicedyrektorki Biura Festiwalowego Triennale Grafiki w Krakowie. Od 1995 do 2020 r. współpracowała z Działem Kultury „Dziennika Polskiego". Zajmowała się tematyką kulturalną, a szczególnie teatrem. Jest autorka książki „Ignacy Gogolewski - Od Gustawa Konrada do Antka Boryny" i biografii Teresy Żylis-Gary (nie wydanej).

Zmarła po drugiej chorobie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 30 maja na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.

Tytuł oryginalny

Nie żyje Jolanta Ciosek. Była wieloletnią współpracownicą Działu Kultury "Dziennika Polskiego"

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Data publikacji oryginału:

25.05.2023