EN
29.01.2023, 10:11 Wersja do druku

Kraków. Narodowy Stary Teatr zaprasza debiutantów na warsztaty dramatopisarskie MŁOD(SZ)A POLSKA 2

Narodowy Stary Teatr w Krakowie serdecznie zaprasza na warsztaty dramatopisarskie. Termin zgłoszeń do 20 lutego.

MŁOD(SZ)A POLSKA 2

Warsztaty dramatopisarskie dla osób debiutujących, urodzonych po 1989 roku

 Zachęceni sukcesem projektu Młod(sz)a Polska zdecydowaliśmy się na jego kontynuację w nowej formule. Tym razem do udziału w projekcie o charakterze warsztatowym, zapraszamy osoby przed teatralnym debiutem scenicznym i wydawniczym, w wieku od 16 do 33 lat, które chcą pisać dla sceny i współtworzyć z nami repertuar dla dzieci i młodzieży w Starym Teatrze.

Powstałe w trakcie czteromiesięcznych warsztatów sztuki, napisane pod opieką zaproszonych dramatopisarzy: Maliny Prześlugi-Delimaty, Kuby Roszkowskiego, Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk oraz kuratorki projektu Agaty Dąbek ukażą się w antologii cyfrowej wydanej w Wydawnictwie Starego Teatru. Przewiduje się że wybrane teksty zostaną zaprezentowane publiczności w formie czytań performatywnych w Narodowym Starym Teatrze we wrześniu 2023 roku.

Regulamin warsztatów.

Organizatorem warsztatów jest Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie. Podstawą uczestnictwa w warsztatach jest uzyskanie pozytywnego wyniku rekrutacji, której z ramienia Teatru dokonuje Kierownik Dramaturgów będący kuratorem projektu. W rekrutacji na warsztaty mogą wziąć udział osoby w wieku 16-33 lat, których teksty dla teatru do tej pory nie były wystawiane ani publikowane. Zgłoszenie do udziału w warsztatach zawierające max 20 stron tekstu własnego autorstwa (proza, poezja, preferowany – dramat) wraz z opisem pomysłu na sztukę, która ma powstać podczas warsztatów a także krótkim  biogramem uczestnika/czki warsztatów należy przesłać na adres [email protected] do dnia 20 lutego 2023r. Do zgłoszenia należy dołączyć wypełnione formularze:

Formularze do pobrania na stronie - stary.pl

Wyniki rekrutacji zostaną podane 6 marca 2023 na stronie internetowej Teatru.

Harmonogram warsztatów

Zajęcia warsztatowe odbywać się będą stacjonarnie w siedzibie Narodowego Starego Teatru w Strefie Be w soboty w godz. 11.00-15.00 w dniach: 11, 18, 25 marca, 1, 22 kwietnia, 13, 27 maja, 17 czerwca.

Źródło:

Materiał nadesłany