EN
7.02.2023, 09:26 Wersja do druku

Kraków. Film „Marta Grall” ze studentami warszawskiej AT, w reż. Macieja Stuhra w Akademii Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego - w czwartek

czwartek, 9 lutego 2023
godz. 19:00
Teatr Łaźnia Nowa – Duża scena

REŻYSERIA
Maciej Stuhr

SCENARIUSZ
Adam Kasjaniuk i Maciej Stuhr

Obsada, informacje 


W niewyjaśnionych okolicznościach ginie studentka dziennikarstwa, tytułowa Marta Grall. Bohaterkę poznajemy krok po kroku dzięki wspomnieniom jej kolegów z roku. Czy była lubiana, czy wręcz przeciwnie? Dlaczego, jak i gdzie zginęła? Komu można ufać, a kto coś ukrywa? Odpowiedzi na te pytania będą się mnożyć, a prawda czasem przybliżać, a czasem oddalać. 

Forma political fiction, dzięki której film trzyma widzów w napięciu, jest właściwie tylko pretekstem do przyjrzenia się, jaka jest kondycja prawdy w dzisiejszym świecie fejk niusów i baniek informacyjnych. 

Jest też okazją do poznania wielu nowych twarzy nowego pokolenia aktorów, którzy właśnie wchodzą do zawodu kończąc warszawską Akademię Teatralną. Nad całością czuwa Maciej Stuhr, dla którego ten film jest pełnometrażowym debiutem filmowym.

Film „Marta Grall” powstał w ramach Zadania „LEKTURY – laboratorium z inscenizacji audialnej i audiowizualnej dla studentów AT” w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój [POWER].

Źródło:

Materiał nadesłany