EN

16.11.2022, 12:18 Wersja do druku

Kraków. 10 sekretów Marilyn Monroe

Sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz zabrzmią na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury. Zobaczycie Marilyn Monroe i Sonię Bohosiewicz – jakich jeszcze nie znacie. Oczywiście wiecie, że była najsłynniejszą blondynką świata, symbolem seksu, ikoną, najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, że prawdopodobnie popełniła samobójstwo, że śpiewała prezydentowi Kennedy’emu Happy Birthday, że prawdopodobnie była jego kochanką, że w ogóle miała facetów na pęczki, że tak pięknie podmuch wiatru unosił jej sukienkę, że miała najpiękniejszy uśmiech świata, że… wielu rzeczy jednak o niej nie wiecie.

fot. mat. organizatora

W spektaklu utwory Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry, w tym piosenki znane publiczności z filmu Janusza Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, m.in. I wanna be loved by you, On the Sunny Side of the Street, New York, New York, I’ve got you under my skin czy I’m beginning to see the light.

Zespół w składzie: Fabian Włodarek – fortepian, Michał Walczak – gitara, Piotr Górka – kontrabas, Frank Parker – perkusja

Sonia Bohosiewicz – kobieta z temperamentem i tajemniczym blaskiem w oku. Jej rola filmowa w Excentrykach (związana właśnie ze śpiewaniem) zdobyła uznanie czołówki polskich jazzmanów. Podczas koncertu usłyszą Państwo m.in. tytułowy utwór: On the Sunny Side of the Street.

Z okazji swoich urodzin 9 grudnia 2020 zaprezentowała singiel My Heart Belongs To Daddy promujący album 10 sekretów MM, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Agora 8.03.2021 r.

Sonia Bohosiewicz o płycie:

„Kiedy rozpoczęłam swoją filmową przygodę na planie filmu Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy w reż. Janusza Majewskiego, spotkałam się z jazzem oraz z panem Wojciechem Karolakiem. Od tego czasu nie myślałam o niczym innym tylko jak śpiewać jazz i znowu spotkać pana Wojtka.

Marzenie o śpiewaniu jazzu połączyło się w czasie z fascynacją Marilyn Monroe, aktorką, kobietą, ikoną (…). Spod perfekcyjnie umalowanych czerwonych ust, falującej od podmuchu metra sukienki, kokieteryjnie przytrzymywanej na udach, spod seksownie zmrużonych powiek ukazał mi się obraz kobiety niezwykle silnej, niezależnej a jednocześnie skrzywdzonej i samotnej.

I tak powstał mój własny koncert, który zatytułowałam 10 sekretów Marilyn Monroe. Zagrałam już w całej Polsce co najmniej sto razy. Album był konsekwencją koncertów i znowu mogłam – na moje szczęście – spotkać się z panem Wojciechem, który gościnnie wystąpił na płycie.

Premierę singla zaplanowaliśmy na 9 grudnia – w moje urodziny, premierę płyty na 8 marca – w Dzień Kobiet. W pierwszym przypadku to prezent dla mnie, w drugim dla wszystkich, którzy kochają jazz, Marilyn Monroe i pana Wojciecha Karolaka.”

Producent koncertu: Sonia Bohosiewicz

27 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

SONIA BOHOSIEWICZ „10 sekretów Marilyn Monroe”

bilety: 50-70 zł

Źródło:

Materiał nadesłany