EN

9.01.2024, 13:17 Wersja do druku

Kraj. Teatralna wersja „Szkła Kontaktowego" rusza w Polskę

8 stycznia 2024 roku rozpoczęła się trasa Szkła Kontaktowego live&touch. Widowisko, które powstało wspólnym wysiłkiem Teatru 6.piętro i TVN24 wystawiane od maja 2018 roku na scenie na 6.piętrze Pałacu Kultury i Nauki odwiedzi 9 miast, m. in. Kraków, Wrocław, Łódź, Olsztyn, Szczecin.

fot. mat. teatru

8 stycznia 2024 roku rozpoczyna się trasa Szkła Kontaktowego live&touch. Widowisko, które powstało wspólnym wysiłkiem Teatru 6.piętro i TVN24 wystawiane od maja 2018 roku na scenie na 6.piętrze Pałacu Kultury i Nauki odwiedzi 9 miast, m. in. Kraków, Wrocław, Łódź, Olsztyn, Szczecin.

Teatralna wersja kultowego programu telewizyjnego TVN24 gościła do tej pory na deskach Teatru 6.piętro ponad 78 razy i cieszy się niesłabnącą popularnością. - Słysząc z jak różnych zakątków Polski, a nawet świata, przejeżdżają nasi widzowie - postanowiliśmy ruszyć w trasę – mówi Tomasz Sianecki, redaktor naczelny Szkła Kontaktowego.

Spektakl za każdym razem jest nieco inny, tematów bowiem dostarcza codzienne życie polityczno-społeczne. Na scenie występują osoby znane z programu TV, czyli Tomasz Sianecki, Katarzyna Kasia, Michał Kempa, Tomasz i Szymon Jachimkowie, Katarzyna Kwiatkowska, Wojciech Zimiński, Grzegorz Markowski, Wojciech Fiedorczuk i Marek Przybylik. Rysunkami satyrycznymi tworzonymi podczas przedstawienia dzieli się Henryk Sawka. Są one nagrodami dla widzów biorących udział w widowisku.

Podczas spotkania ze Szkłem Kontaktowym podobnie jak w programie telewizyjnym publiczność jest angażowana do tworzenia show w sposób, którego widzowie przed telewizorami jeszcze nie znają.

„Szkło Kontaktowe live&touch w trasie” organizuje Agencja YEA we współpracy z Teatrem 6.piętro i TVN24.

Katarzyna Kasia i Tomasz Sianecki znaleźli się wśród 100 najbardziej wpływowych osób Listy Newsweeka 2022. Artyści tacy jak Artur Andrus, Henryk Sawka czy Tomasz Jachimek to legendy polskiej sceny rozrywkowej, redaktorzy prowadzący (Grzegorz Markowski, Tomasz Sianecki) są laureatami tytułem Mistrza Mowy Polskiej. Program istnieje od 19 lat – jest jednym z najdłużej funkcjonujących programów w telewizji tylko dlatego, że niezmiennie cieszy się popularnością wśród widzów. Został wielokrotnie nagrodzony przez widzów, a także środowiska branżowe (2006 – Ulubiony program rozrywkowy – Festiwal Dobrego Humoru, 2007 – Odkrycie telewizyjne roku – Wiktory, 2021 – Szpila Międzynarodowego Festiwalu Satyrykon).

Poza działalnością rozrywkowo-publicystyczną Szkło Kontaktowe prowadzi akcję na rzecz poprawy losu zwierząt porzuconych i bezdomnych „Każdy Zwierz ma Swój Czubaszek”. Dzięki tym działaniom domy znalazły już setki zwierząt, a program został nagrodzony przez magazyn „Cztery Łapy” (2018 - Order Psiego Szczęścia).

Szkło było nadawane m.in. z Przystanku Woodstock, Festiwalu „Zdobywcy Fryderyków” Zamku Książ, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie, Międzynarodowej Wystawy Satyrykon w Legnicy, Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Narciarstwie w Świeradowie-Zdroju, Jeleniogórskiego Targu Staroci i Osobliwości.

Program odniósł sukces podczas festiwalu Top of the Top w Sopocie w 2022 r.

Ciekawostki:

- o kulisach programu powstała książka Grzegorza Miecugowa i Tomasza Sianeckiego „Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu”.

- Newsweek Polska wydał w 2007 roku na płytach DVD kolekcję wybranych fragmentów programu.

- w styczniu 2022 ukazała się książka „No i pogadali. Szkło Kontaktowe gdy gasną kamery” Tomasza Jachimka.

Terminy Szkło Kontaktowe live&touch w trasie:

8 stycznia

Gdańsk

Filharmonia

16:00 I 19:30

3 lutego

ICE Kraków

ICE Kraków

16:00

24 lutego

Wrocław

WCK

16:00 I 19:00

10 marca

Katowice

MCK

16:00 I 19:00

17 marca

Olsztyn

Urania Arena

19:00

23 marca

Łódź

Wytwórnia

16:00 I 19:00

2 kwietnia

Bydgoszcz

Filharmonia

16:00 I 19:00

5 kwietnia

Ostrów Wlkp.

Arena Ostrów

16:00 I 19:00

27 kwietnia

Szczecin

Arena Netto

19:00

Bilety na całą trasę: https://www.artbilet.pl/szklokontaktowe

* * *

Teatr 6.piętro

Teatr 6.piętro to założona w 2010 roku przez Michała Żebrowskiego (Dyrektora Naczelnego) i Eugeniusza Korina (Dyrektora Artystycznego) prywatna scena dramatyczna, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Od samego początku za najważniejszy cel swojej działalności Teatru 6.piętro stawiają sobie żywy, autentyczny dialog z widzami, a jego twórcy przykładają wielką wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej. Na deskach tego teatru zobaczyć można wielu znakomitych polskich aktorów oraz cieszące się niesłabnącym powodzeniem od dnia premiery spektakle doskonałych polskich i zagranicznych autorów.

Źródło:

Materiał nadesłany