13.10.2021, 08:20 Wersja do druku

Kraj. Open call dla twórców filmów o tematyce ruchu i tańca

Instytut Adama Mickiewicza i fundacja M for Culture ogłaszają konkurs dla twórców filmów związanych z tańcem,  które wezmą udział w projekcie „Mov(i)e Flow - Polish Dance Film Showcase & Mentoring”. Jego celem jest popularyzacja polskiego tańca, polskich filmów tańca i filmów eksperymentalnych na międzynarodowym rynku filmowym. „Mov(i)e Flow” to także przestrzeń do rozwijania długofalowych działań i partnerstw międzynarodowych.

fot. mat. organizatora

Nabór skierowany jest do szerokiego grona twórców: choreografów, tancerzy, performerów, producentów przedstawień tanecznych, reżyserów filmowych, operatorów i szeroko pojętego grona twórców sztuki filmowej oraz sztuki tańca.
W konkursie mogą wziąć udział zarówno doświadczeni twórcy, jak i debiutanci. Ważne, by zgłoszony film był zrealizowany zgodnie ze sztuką filmową, a głównym narzędziem komunikacji z widzem był w nim ruch/taniec. Zgłaszane filmy powinny mieć od 1 do 15 minut długości, nie mogą być też wyprodukowane przed 1 stycznia 2019 roku.
Spośród zgłoszonych filmów wyłoniona zostanie najlepsza piętnastka. Ich twórcy na etapie mentoringu będą mieli szansę na konsultacje swoich filmów z jurorami, co pozwoli na ewentualne korekty montażu. Po tym etapie zostanie wyłoniona czołowa piątka finalistów, które trafią na wybrane międzynarodowe festiwale filmowe, zostaną też objęte opieką finansową (opłacenie akredytacji), komunikacyjną i promocyjną.
Termin nadsyłania zgłoszeń upłynie 26 października 2021. Wszystkie niezbędne informacje, w tym formularz zgłoszeniowy oraz regulamin, znajdują się na stronie:
iam.pl

Partnerami projektu są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz operatorzy programu  „Przestrzenie Sztuki” – z Łodzi, Fundacja Materia, oraz z Kielc, Kielecki Teatr Tańca.

Źródło:

Materiał nadesłany