EN
28.03.2022, 08:11 Wersja do druku

Kraj. Min. Gliński o braku Oscara dla „Sukienki": zaszczytem było znalezienie się w tak prestiżowym gronie

Serdeczne gratulacje dla Tadeusza Łysiaka za wyróżnienie, jakim była nominacja „Sukienki" do Oscara. To wielki zaszczyt dla młodego reżysera i ekipy, że ich film znalazł się w tak prestiżowym gronie - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, komentując brak Oscara dla filmu.

fot. mat. prasowe

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbywała się 94. ceremonia wręczenia Oscarów. Szansę na statuetkę w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski miała „Sukienka" Tadeusza Łysiaka. Wyróżnienie trafiło jednak do "The Long Goodbye" Aneila Karii.

"Serdeczne gratulacje dla Tadeusza Łysiaka za wyróżnienie, jakim była nominacja +Sukienki+ do Oscara. To wielki zaszczyt dla młodego reżysera i całej ekipy, że ich film znalazł się w tak prestiżowym gronie. To także znakomity początek kariery i wspaniała podstawa dalszego rozwoju artystycznego" - ocenił wicepremier Gliński.

Pogratulował również operatorowi Januszowi Kamińskiemu nominacji do Oscara za zdjęcia do filmu „West Side Story". "Jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu polscy twórcy, wspierani działaniami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, są obecni podczas ceremonii rozdania Oscarów" - napisał minister kultury.

Źródło:

PAP