EN
29.06.2022, 16:33 Wersja do druku

Kołobrzeg. Koncert „Viva Opera” już w piątek

Dziś w Kołobrzegu odbył się briefing z udziałem divy Małgorzaty Walewskiej, dyrektora Opery na Zamku Jacka Jekiela i Anny Mieczkowskiej – prezydenta Kołobrzegu, dotyczący koncertu Viva Opera, który odbędzie się w kołobrzeskim amfiteatrze już w piątek 1 lipca o 20.00.

fot. Piotr Nykowski / mat. Opery na Zamku w Szczecinie

Inne aktualności

Na scenie kołobrzeskiego amfiteatru wystąpi siedmiu solistów i orkiestra Opery na Zamku pod batutą pochodzącego z Bułgarii maestro Vladimira Kiradjieva. W bogatym repertuarze koncertu nie zabraknie porywających i energetycznych piosenek z najsłynniejszych musicali, pełnych dowcipu fragmentów operetek oraz wirtuozerskich popisów orkiestry. Całości tej muzycznej uczty dopełni prowadzący koncert, który podzieli się z Państwem anegdotami o utworach i kompozytorach. Będzie kolorowo, radośnie i odprężająco!
Letni wieczór, wyśmienita muzyka, gorące emocje i delikatny powiew morskiej bryzy gwarantują doskonały wypoczynek z klasą. Jak mówi wspaniała operowa śpiewaczka Małgorzata Walewska: „Można śpiewać z nami”!

Anna Mieczkowska – prezydent Kołobrzegu: Letnie festiwale operowe i operetkowe to już tradycja w naszym mieście. Mają one szeroką rzeszę miłośników tego gatunku muzyki. Tak też stanie się w tym roku. W piątkowy wieczór gościem specjalnym będzie Małgorzata Walewska.

Małgorzata Walewska: Obchody 65-lecia Opery na Zamku w Szczecinie rozpoczęliśmy już kilka dni temu. Za nami są dwa wspaniałe koncerty w gmachu Opery. Mieliśmy przyjemność śpiewać przy owacjach na stojąco, zaprezentować repertuar operowy, tak zwany ciężki gatunek. Ale według mnie opera jest wspaniała zawsze, tylko zależy od tego, jak się ją poda. Z punktu widzenia wykonawcy mogę powiedzieć, że jestem zachwycona atmosferą w Operze na Zamku. Zespół jest niezwykły uroczy, ale przede wszystkim profesjonalny. W Kołobrzegu, a potem w Świnoujściu odbędą się kolejne koncerty i w związku z tym, że będą plenerowe, to repertuar będzie lżejszy. Nie zabraknie Państwa ukochanej „Carmen”, arii operetkowych, będę też miała przyjemność zaśpiewać kuplety i hity filmowe. Jestem przekonana, że będziemy się świetnie bawić. Można śpiewać z nami!

Jacek Jekiel – dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie: W koncercie, którego gwiazdą jest Małgorzata Walewska, będą także występowali soliści i orkiestra Opery na Zamku, ale i zaproszeni goście. Także usłyszą Państwo nie tylko solistyczne popisy, ale i duety, wykonania grupowe, utwory instrumentalne wykonane przez orkiestrę, intermezza, które oddzielą trzy bloki: operowy, operetkowy i musicalowy. To między innymi Strauss, Lehár, Kálman. Będzie to na pewno znakomity wieczór. A jak będą ubrani artyści? Otóż to jest gala, więc musi być okazale i elegancko, ale strój gości jest dowolny. Trzeba tylko wziąć dobry humor.

Sprzedaż biletów:
Bilety na galę Viva Opera można kupić:
- przez stronę www.opera.szczecin.pl
- w kasie RCK Kołobrzeg
- w kasie amfiteatru w Kołobrzegu
- na stronach pośredników: bilety.fm oraz kupbilecik.pl

Bilety na wydarzenie w cenie 60 zł (normalny) i 45 (ulgowy/zbiorowy)
Bilety w cenie 45 zł można kupować do czwartku tj. 30 czerwca!
W dniu wydarzenia w sprzedaży dostępne będą jedynie bilety w cenie 60 zł (bez ulg)

Źródło:

Materiał nadesłany