EN
18.03.2022, 12:19 Wersja do druku

Kielce. Światowy Dzień Wody w Teatrze Kubuś

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego, jak co roku, przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Wody, których celem jest uświadamianie najmłodszych, jak ważny jest szacunek do wody oraz dobre nawyki i rozsądek w jej użytkowaniu.

fot. mat. teatru

Teatr „Kubuś”, razem z Wodociągami Kieleckimi i Wydziałem Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem UM Kielce, zaprasza na obchody Światowego Dnia Wody w poniedziałek, tj. 21 marca 2022r. Po spektaklu „Przygoda Piotrusia Mniamucha”, który zostanie zaprezentowany o godz. 11.00, odbędzie się pokaz eksperymentów w wykonaniu Szalonego Chemika. Pokaz poprowadzi Pani Małgorzata Młynik z Wodociągów Kieleckich. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest słodka niespodzianka i drobny upominek. W twórczej atmosferze, w takim magicznym miejscu, jakim jest teatr, łatwiej będzie dzieciom przyswoić sobie kilka prostych zasad, które w znaczący sposób zwiększą ich świadomość na temat niemarnowania wody.

Obchody Światowego Dnia Wody w teatrze „Kubuś” uświetni obecność Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce - Pana Grzegorza Sowińskiego oraz Prezesa Wodociągów Kieleckich – Pana Henryka Milcarza, który weźmie udział w pokazie Szalonego Chemika.

Źródło:

Materiał nadesłany