11.07.2020, 09:14 Wersja do druku

Kielce. Plac Republiki obok KCK. Leżaki, scena, ogródki

Gastronomia połączoną z kulturą - taki ma być plac Republiki przy Kieleckim Centrum Kultury. Otwarcie odbyło się w piątek, 10 lipca o godz. 18.

– Od samego początku swojej pracy dążyłam do tego, żeby KCK było miejscem otwartym na każdą grupę odbiorców. Deklarowałam, że w wakacje będzie letnia strefa rekreacji, wypoczynku, trochę wzorowana na tych w centrum Gdyni czy Gdańska, tuż obok Teatru Muzycznego czy Filharmonii – mówi Augustyna Nowacka, od października ubiegłego roku dyrektorka Kieleckiego Centrum Kultury.

Ogłoszono więc konkurs na zagospodarowanie terenu.

– Plac Republiki to w założeniu miejsce dla każdego. Chcemy, by przychodzili tu młodsi, starsi, cale rodziny – podkreśla Maksymilian Materna, menedżer projektu.

Kogoś, kto nie był ostatnio w tym miejscu, jego zagospodarowanie może zaskoczyć. Wzrok przykuwają potężne kontenery. To w nich będzie strefa gastronomiczna. Do tego częściowo zadaszona scena, leżaki i oczywiście letnie ogródki.

Organizatorzy zapowiadają warsztaty dla osób w każdym wieku, koncerty, muzykę, także graną na żywo. – Większość atrakcji będzie bezpłatnych, ale będą też wydarzenia biletowane – zapowiada Materna.

– Spodobała nam się oferta stworzenia miejsca, które będzie uzupełniać propozycje KCK w okresie letnim. Mam nadzieję, że to miejsce ściągnie do nas młodego odbiorcę, młodego duchem, nie tylko wiekiem – podkreśla dyrektorka KCK.

Inauguracja w piątek, 10 lipca o godz. 18. Dzień później o godz. 18 stand-up komików z Jaśkiem Borkowskim na czele.

Plac Republiki otwarty będzie od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele od godziny 12 do północy, w piątki od 14 do 2, zaś w soboty od 12 do 2. Działać ma do końca sezonu ogródkowego, czyli do października.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Plac Republiki obok KCK. Leżaki, scena, ogródki

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kielce online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Piotr Rozpara