07.04.2021, 15:40 Wersja do druku

Kielce. Kręcą "Zakładników" dla Teatru Telewizji

Na rynku w Kielcach TVP kręci w środę sceny do spektaklu Teatru Telewizji "Zakładnicy" w reżyserii Jacka Sołtysiaka. Przed kamerą wystąpi m.in. szef kieleckiego oddziału TVP.

Zdjęcia do spektaklu rozpoczęły się 15 marca w Warszawie. Kręcone są też na lotnisku w Masłowie oraz właśnie na rynku w Kielcach.

- Miasto nic za to nie płaci, jedynie zgodziliśmy się na zajęcie rynku na potrzeby planu zdjęciowego. Produkcja będzie doskonałą promocją naszego miasta, bo wiele zdjęć jest realizowanych w plenerach - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Jak informuje TVP "»Zakładnicy« to osadzona we współczesności komedia. Opowiada historię grupy nieznajomych, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji. Zamknięci w małej przestrzeni i skazani na swoje towarzystwo zakładnicy muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością i własnymi emocjami. Widzowie mogą liczyć na dowcipną opowieść o ludzkiej naturze. Zobaczą szerokie spektrum przedstawionych postaci, z którymi łatwo się utożsamić. »Zakładnicy« to kilkadziesiąt minut humoru sytuacyjnego niepozbawionego refleksyjnego wymiaru".

Autorem scenariusza jest Piotr Jachowicz, a przed kamerą występują m.in. Tomasz Sapryk znany m.in. z serialu "Ucho Prezesa" oraz Agata Bykowska i Aleksandra Przesław. Jeden z epizodów zagra Przemysław Predygier, dyrektor TVP3 Kielce, który kiedyś wystąpił m.in. w "Kilerze".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Policyjne radiowozy i mnóstwo kamer na kieleckim rynku. To Teatr Telewizji

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kielce online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.