EN
27.01.2023, 10:48 Wersja do druku

Kielce. Bezpieczne ferie z Teatrem Kubuś

Zajęcia edukacyjne w ramach Świętokrzyskiej Akademii Bezpieczeństwa odbywać się będą podczas ferii zimowych w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego. Po spektaklach policjanci opowiedzą dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Widzowie otrzymają odblaski przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach.

fot. Anna Kaleta/mat. teatru

Spotkania z policjantami i policjantkami z wojewódzkiej i miejskiej komendy policji odbywać się będą po wszystkich weekendowych spektaklach oraz po wybranych przedstawieniach w tygodniu. Wykaz przedstawień w ramach Świętokrzyskiej Akademii Bezpieczeństwa można znaleźć na stronie www.teatrkubus.pl

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego od 2012 roku realizuje autorski program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Świętokrzyska Akademia Bezpieczeństwa. Poprzez teatr popularyzuje nie tylko zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale również m.in. ideę osobistej odpowiedzialności za swoje zachowanie. Program ewoluuje, obejmując swoim zasięgiem coraz szerszą grupę odbiorców – w 2022 roku „Kubuś” zorganizował także zajęcia dla przebywających w Kielcach dzieci z Ukrainy i ich rodziców.

Na zdjęciu: jeden ze spektakli, które Teatr Kubuś pokaże w trakcie ferii – „Cyryl, gdzie jesteś?” w reż. Piotra-Bogusława Jędrzejczaka.

Źródło:

Materiał nadesłany