EN
15.02.2022, 10:28 Wersja do druku

Katowice. Jutro wręczenie Nagrody im. K. Kutza, w niedzielę - benefis Jerzego Kuczery w Śląskim

Już jutro, 16 lutego, w Teatrze Śląskim odbędzie się Gala wręczenia Nagrody im. K. Kutza. Z kolei 20 lutego, po spektaklu Piąta strona świata, odbędzie się benefis Jerzego Kuczery, aktora związanego z katowicką sceną od 45 lat.

fot. mat. organizatora

16 lutego 2022 roku w Teatrze Śląskim odbędzie się Gala wręczenia Nagrody im. K. Kutza.

W tym roku Kapituła Nagrody wyłoniła pięcioro nominowanych, spośród których zostanie wybrany Laureat II edycji Nagrody.

Nominowani zostali:

Joanna Helander, fotografka, reżyserka filmów dokumentalnych, pisarka i tłumaczka

Tomasz Konior, architekt

Zbigniew Rokita, pisarz

Wojciech Smarzowski, reżyser filmowy

Szczepan Twardoch, pisarz

Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.00. Po wręczeniu nagrody zapraszamy na spektakl Piąta strona świata w reżyserii Roberta Talarczyka na podstawie powieści Kazimierza Kutza.

fot. mat. teatru

Z kolei 20 lutego 2022 roku, po spektaklu Piąta strona świata, który gramy o godz. 17.00, odbędzie się benefis Jerzego Kuczery, aktora związanego z naszą sceną od 45 lat.

JERZY KUCZERA - Odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. Laureat nagrody „Aktor-Animator Kultury” przyznawanej przez Towarzystwo Kultury Teatralnej z 1994 roku. Rok później otrzymał wyróżnienie podczas I Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za rolę Janusza w spektaklu „Hałdy” St. Bieniasza. Otrzymał także Nagrodę im. Leny Starke za rolę Von Kalba w sztuce „Intryga i miłość” F. Schillera (reż. K. Babicki) oraz Nagrodę Prezydenta Katowic w dziedzinie kultury. Jest także laureatem Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego 2013 za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury. Zagrał w takich filmach, jak m.in. „Śmierć jak kromka chleba” i „Paciorki jednego różańca” K. Kutza, „Grzeszny żywot Franciszka Buły” J. Kidawy czy „Bilet na Księżyc” J. Bromskiego. Przez lata pełnił funkcję Dyrektora Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim.

Źródło:

Materiał nadesłany