EN
04.10.2021, 11:35 Wersja do druku

Kamień

"Kamień" na podstawie książki “Nakarmić kamień” Bronki Nowickiej w reż. Sławomira Narlocha z Teatru Collegium Nobilium w Teatrze Narodowym w Warszawie, w ramach Sceny Młodych. Pisze Rafał Turowski na stronie rafalturow.ski.

fot. mat. teatru

Nie od razu mnie wciągnęło.

Ale w pewnym momencie, zupełnie niepostrzeżenie cały byłem w tej historii, młodszy o kilkadziesiąt lat, jakoś poruszony i - trochę niepocieszony, że po godzinie ta opowieść się skończyła. Cóż, zwykle kiedy dorośli opowiadają o dzieciństwie, to często z egzaltacją i jakąś taniością uczuć, banalnością wspomnień. Tutaj reżyserowi i czworgu aktorom udało się nie tylko tego uniknąć, ale i zbudować piękny, rozbrajająco logicznie prosty, pełen magii świat, opowiedzieć bez patosu także o rzeczach może niezrozumiałych z punktu widzenia dziecka – o śmierci, chorobie, o ojcu alkoholiku, którego i tak kocha się atawistyczną miłością, wreszcie – o Smutku (duża litera celowo), bez którego nie da się żyć. Może więc warto go oswoić, skoro nie ma odeń ucieczki?

Na scenie studenci IV roku Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie - Maciej Łączyński, Mateusz Jakubiec, Ewa Bukała i Dawid Suliba, p. Ewa jest także współautorką muzyki, wszyscy czworo są fantastyczni, a p. Mateusz wykonaniem jednego z songów wprost zahipnotyzował publiczność.

Koniecznie obejrzyjcie bo to bardzo piękne przedstawienie.

PS. Kamień rozpoczyna współpracę Akademii Teatralnej z Teatrem Narodowym, w ramach Sceny Młodych będą pokazywane najbardziej wartościowe spektakle studentów warszawskiej szkoły. No wreszcie!

Tytuł oryginalny

KAMIEŃ

Źródło:

www.rafalturow.ski
Link do źródła