EN
1.04.2022, 10:38 Wersja do druku

Kalisz. „Budowniczy Solness" Ibsena w maju w Teatrze Bogusławskiego

W minionym tygodniu w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu rozpoczęły się próby do nowej premiery „Budowniczy Solness" wybitnego norweskiego dramatopisarza Henrika Ibsena.

„Budowniczy Solness" to jeden z najbardziej tajemniczych jego dramatów. Autor pisał go pod koniec życia, kiedy jego twórczość naznaczona była już wyraźnym piętnem symbolizmu. W Polsce sztuka wystawiana była zaledwie lalka razy.

Spektakl reżyseruje Szymon Kaczmarek, laureat Nagrody Złotego Yoricka na 23. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku ze spektaklem z Nowego Teatru w Słupsku, znany kaliskiej publiczności ze spektakli „Versus" (2013) oraz „Kokaina i sprawiedliwość dla wszystkich" (2017). 

W spektaklu zagrają: Malwina Brych, Izabela Beń-Olejniczak, Aleksandra Pałka-Łopatka, Marcin Trzęsowslri, Wojciech Masacz, Błażej Stencel i Lech Wierzbo wski. Sztuka w tłumaczeniu Anny Marciniakówny. Za dramaturgię odpowiada Żelisław Żelisławski, a za scenografię - Kaja Migdałek. Kostiumy przygotowuje Marta Śniosek-Masacz, a muzykę Kamil Tuszyński. Spektakl będzie miał premierę na Dużej Scenie pod koniec maja. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Budowniczy Solness" Ibsena w maju w kaliskim teatrze

Źródło:

Ziemia Kaliska nr 13