23.02.2021, 08:49 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Weekend z filharmonią: siła geniuszu Mozarta i Beethovena oraz balet o kawie

Inne aktualności

W nadchodzący weekend w Filharmonii Gorzowskiej usłyszymy dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena. W planie jest także koncert familijny "Balet o kawie".

W piątek zagra Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego. Muzykom towarzyszyć będzie pianistka Aleksandra Świgut. Co w programie?

- Na początek uroczysta w charakterze uwertura do opery Łaskawość Tytusa (La clemenza di Tito, 1791 r.), w której Mozart, zarysowując muzycznie intrygę i sens akcji scenicznej, mistrzowsko wprowadza w nastrój całego dzieła. Następnie III Koncert fortepianowy c-moll (1802 r.) Beethoven, uznawany za jedno z pierwszych dzieł kompozytora, w których świadomie i nader dojrzale wypowiedział się za pomocą własnego muzycznego stylu i języka, wreszcie Mozart po raz drugi i jego Symfonia C-dur „Linzka” KV 425 (1783 r.), której na poły uroczysty, na poły serenadowy charakter oscyluje między beztroską wesołością a patetycznym rozmarzeniem - zapowiada rzeczniczka filharmonii Urszula Śliwińska.

Koncert zaplanowano na godz. 19. Bilety możemy kupić TUTAJ. Ulgowa wejściówka kosztuje 38 zł, normalna 45 zł.

A w niedzielę "Balet o kawie". Wystąpią artyści Baletu Cracovia Danza, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego, basista Grzegorz Pelutis oraz uczennice Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Na scenie pojawi się także sopran, ale filharmonia jeszcze nie wybrała artysty.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Weekend z filharmonią: siła geniuszu Mozarta i Beethovena oraz balet o kawie

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp. online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

ziar

Data:

23.02.2021