EN

20.06.2024, 17:59 Wersja do druku

Gdynia. Młodzi krytycy w II etapie XI Konkursu im. A. Żurowskiego

W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego – poinformowała sekretarz Konkursu i jego inicjatorka Alina Kietrys  kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu. 

Inne aktualności

Kapituła w składzie: prof. Bożena Frankowska, Sławomira Łozińska, Remigiusz Grzela i Tomasz Miłkowski (przewodniczący) na posiedzeniu 17 czerwca 2024 roku w Warszawie dokonała oceny wszystkich nadesłanych prac. Zastosowano dotychczas obowiązującą w konkursie punktację oceniającą: od jednego do trzech punktów za każdą recenzję. Maksymalna więc ilość punktów dla uczestnika/uczestniczki konkursu przyznanych przez wszystkich członków Kapituły wynosiła 36 punktów.

Po wnikliwej analizie wszystkich tekstów i szerokiej dyskusji na pierwszym posiedzeniu Kapituła do II etapu konkursu zakwalifikowała recenzje tych autorek i autorów, których prace oceniono od 30 punktów wzwyż. Zatem do II etapu konkursu zakwalifikowali się (podajemy alfabetycznie): Piotr Hildt, Jan Karow, Paweł (Kryczek) Kluszczyński, Joanna Królikowska, Agnieszka Loranc, Anna Pajęcka, Agata Skrzypek, Zofia Ścigaj i Aleksandra Wach. Finałową piątkę XI edycji konkursu Kapituła przedstawi na początku sierpnia 2024 roku.Więcej na stronie.

Źródło:

AICT Polska