EN

21.10.2020, 08:10 Wersja do druku

Gdynia. Teatr Muzyczny planuje "Koncerty Sylwestrowe"

Wielu miłośników teatru ma zwyczaj witania nowego roku w teatrach. Ale pandemia koronawirusa pokomplikowała i te plany – dopóki Trójmiasto znajduje się w czerwonej strefie, dopóty na widowniach może być zajęte tylko 25 proc. miejsc.

Na razie ani gdański Teatr Wybrzeże, ani Teatr Miejski w Gdyni nie podjęły decyzji, czy przygotują spektakle sylwestrowe.

Wiadomo natomiast, że tradycyjny „Koncert sylwestrowy” odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Aleksandra Borowiak, rzeczniczka Teatru Muzycznego: – Bez względu na to, czy na widowni zasiądzie 25, czy 50 proc. publiczności, „Koncert sylwestrowy”, który reżyseruje Bernard Szyc, się odbędzie. Bilety są już wyprzedane, dlatego „Koncert sylwestrowy na bis” będziemy grać przez cały styczeń, by zobaczyły go osoby, które kupiły bilety na inne terminy.

W sylwestrową noc w foyer Muzycznego nie odbędzie się jednak tradycyjny bal, który był organizowany co roku po zakończonym koncercie.

– Zamiast tego być może odbędzie się kolacja przy muzyce – dodaje Aleksandra Borowiak.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Sylwester w czasie koronawirusa. Gdańsk odwołuje miejską zabawę

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.