EN
14.05.2022, 09:28 Wersja do druku

Gdynia. "Coś się psuje" w Teatrze Muzycznym

Inne aktualności

W nowy sezon Teatr Muzyczny w Gdyni wejdzie w iście "broadwayowskim" stylu. Aktorzy pracują aktualnie nad spektaklem "Something Rotten, czyli coś się psuje". Komediowy spektakl pokochała publiczność za granicą, w tym na Broadwayu. Teraz czas na Polskę. Premiera już 3 września. Kto zagra w gdyńskiej produkcji i o czym będzie spektakl?

"Something Rotten, czyli coś się psuje" to komedia musicalowa, która w 2015 roku została wystawiona na Broadwayu w Nowym Jorku. Spektakl cieszył się uznaniem wśród krytyków i publiczności. Był on dziesięciokrotnie nominowany do nagrody Tony, m.in w kategorii najlepszy musical.

Komedia osadzona jest w czasach szekspirowskich w Anglii i opowiada historię dwóch braci Bottom (w gdyńskiej adaptacji przetłumaczonych jako "Spodek") starających się zaistnieć ze swoim teatrem w świecie. Nick i Nigel są twórcami, którzy starają się wywalczyć sukces w świecie teatralnym, jednak zawalczyć o to muszą z najlepszym w tych latach Szekspirem. Gdy tracą nadzieję na powodzenie, miejscowy wróżbita ogłasza, że przyszłość teatru to nie tylko gra aktorska, ale także taniec i śpiew... jednocześnie! Nick i Nigel postanawiają wystawić pierwszy na świecie musical.

Pojawiają się piosenki takie jak: humorystyczne "Boże, nienawidzę Szekspira", piosenka "Bottom's Gonna Be on Top", która w oryginalnym języku zawiera wiele gier słownych, a także "Welcome to the Renaissance". Oprócz literackich i humorystycznych tekstów dużym atutem musicalu są barwne kostiumy z epoki, które zostaną wykonane przez Annę Adamek i Martynę Kander.

Spektakl "Something Rotten, czyli coś się psuje" wystawiany będzie na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Wyreżyserowany zostanie przez Tomasza Dutkiewicza (dyrektora Teatru Komedia w Warszawie). Jego styl zobaczyliśmy już w takich produkcjach, jak "Ghost" czy "Gorączka sobotniej nocy".

Tym razem obsada musicalu jest dość niewielka. W spektaklu w roli Szekspira zobaczymy Jakuba Brucheisera i Krzysztofa Kowalskiego, Nicholasa "Bottoma" Spodka zagrają na zmianę Tomasz Więcek i Krzysztof Wojciechowski, Nigela "Bottoma" Spodka Paweł Czajka i Maciej Podgórzak. Rafał Ostrowski i Marcin Słabowski wcielą się w rolę Nostradamusa, Karolina Trębacz i Sylwia Wąsik- Szlempo wystąpią jako Bea, Sandra Brucheiser i Adrianna Kos jako Porcja, Brata Jeremiasza zagrają Jerzy Michalski i Aleksy Perski, Minstrela Patryk Maślach i Sebastian Wisłocki, Shylocka zagra jedynie Bernard Szyc. Na scenie prócz wspomnianych wyżej artystów zobaczymy również zespół i orkiestrę Teatru Muzycznego.

Tytuł oryginalny

W nowy sezon Teatr Muzyczny w Gdyni wejdzie w iście "broadwayowskim" stylu. Aktorzy pracują aktualnie nad spektaklem "Something Rotten, czyli coś się psuje". Czytaj więcej na: https://kultura.trojmiasto.pl/Broadwayowa-produkcja-w-Teatrze-Muzycznym-n165402.html#tri

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Mateusz Groen