EN
23.03.2022, 09:58 Wersja do druku

Gdańsk. Ukazał się album „Twarze Wybrzeża”

Drodzy widzowie, z radością i dumą prezentujemy album TWARZE WYBRZEŻA, na kartach którego znajdą Państwo zdjęcia zespołu aktorskiego wykonane przez Łukasza Ziętka oraz opis sylwetek naszych znakomitych aktorów autorstwa krytyka teatralnego Jacka Wakara!

fot. mat. teatru

„Dziś oddajemy w Państwa ręce album, który w symboliczny sposób podsumowuje piętnaście lat naszej wspólnej pracy. Album ten jest jednocześnie zbiorową fotografią zespołu Teatru Wybrzeże, ale też fotografią każdego artysty z osobna. Tacy dziś jesteśmy, dziś, czyli w sezonie 2021/2022, sezonie trudnym, pandemicznym, obfitującym w wiele znaków zapytania, w którym teatr, jak i ludzie go współtworzący i teatrowi kibicujący, musieli odnajdywać się w zaskakującej nas ciągle rzeczywistości. My, ludzie teatru, widzimy przyszłość w różnych barwach, nie zawsze kolorowych i optymistycznych, ale zawsze chcielibyśmy komentować świat, przynosić otuchę, spotykać się w teatrze i razem ten teatr tworzyć.”

Adam Orzechowski, fragment wstępu

„Jaki on jest, ów zespół Teatru Wybrzeże? Pierwsze, co przychodzi do głowy, to wielopokoleniowy i jak trzeba zróżnicowany. Ma swoje gwiazdy, by powiedzieć o Dorocie Kolak, Katarzynie Figurze, Mirosławie Bace, ich status jest najzupełniej oczywisty, ale nikt nie podkreśla go ponad miarę, przesadnie nie manifestuje. Dzieje się wręcz przeciwnie... […] Bo to jest cecha najważniejszych powstających tu prac – wspaniałe role nie rodzą się ani nie istnieją w próżni. Raz ja pojawiam się na pierwszym planie, za chwilę ustępuję miejsca partnerce czy partnerowi. Podrzucam im melodię. Jak w jazzie.”

Jacek Wakar, fragment wstępu

Książka do kupienia w kasie Teatru Wybrzeże w cenie 30 zł.

Źródło:

Materiał nadesłany