EN
23.03.2022, 15:18 Wersja do druku

Gdańsk. Rezydencja/premiera 2022 w Klubie Żak - wyniki naboru

Inne aktualności

Projekt rezydencja/premiera jest od 2009 roku częścią Gdańskiego Festiwalu Tańca, realizowanego przez Klub Żak. Dzięki niemu powstało już kilkadziesiąt spektakli, w tym projekty międzynarodowe i 45+. Każda rezydencja zaowocowała nowymi doświadczeniami i znajomościami artystycznymi.

W 2022 roku w Klubie ŻAK w Gdańsku zostaną zrealizowane dwa projekty. Tancerze otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu, wsparcie techniczne, promocyjne, przestrzeń do prób oraz przez dwa tygodnie będą pracować pod okiem mentorów Hannsa Langolfa i Susanny Leinonen. Projekt jest realizowany dzięki dotacji Miasta Gdańsk.

Ze zgłoszonych 22 spektakli wybraliśmy do realizacji dwa. Pierwszy to „Fantasia, a warm dance for the harmony and voices singing in your head” Nieznanego Teatru Tańca. Projekt będzie zrealizowany w maju, a premiera jest zaplanowana na 14.05.2022. Z Hannsem Langolfem będą pracowali: Katarzyna Leszek, Jagoda Wasilewska, Ewa Krzywicka, Agnieszka Brzezińska, Joanna Kukiełka i Filip Hylewicz. Drugi to „Forward Failure” Katarzyny Paluch i Aarona Langa. Projekt zostanie zrealizowany w lipcu, a opiekę artystyczną nad rezydentami obejmie Susanna Leinonen. Premiera odbędzie się 31.07.2022.

Źródło:

Materiał nadesłany