EN
31.01.2023, 15:28 Wersja do druku

Gdańsk. Koncert Michała Pepola „Kora nieskończoność” w Teatrze Szekspirowskim

2 lutego o godz. 20 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się koncert wiolonczelisty i kompozytora Michała Pepola. Artysta zaprezentuje utwory z płyty „Kora nieskończoność”, dedykowanej legendarnej wokalistce, Korze Jackowskiej. Występowi towarzyszyć będę archiwalne nagrania video.

fot. mat. teatru

Na tyle znam Korę, że z ręką na sercu mogę powiedzieć, że pokochałaby samego Michała i natychmiast zaliczyłaby go do swojego kosmosu.
Kamil Sipowicz

Ta płyta w zaskakujący dla mnie sposób zbliża do Kory... Michał Pepol nie jest na tej płycie tylko muzykiem i kompozytorem, ale czarownikiem.
Mariusz Szczygieł

Jeżeli byliście na spektaklu „Kora.Boska” Teatru Nowego Proxima, to w najbliższy czwartek nie możecie przegapić koncertowej premiery głośnego albumu Michała Pepola „Kora nieskoczoność”.

Jeden z najzdolniejszych wiolonczelistów, współzałożyciel Royal String Quartet, a także współpracownik m.in. Ralpha Kamińskiego i Natalii Przybysz, nigdy nie ukrywał wielkiej miłości do twórczości Kory. Dlatego kilka lat temu Kamil Sipowicz dał mu pełny dostęp do prywatnego archiwum artystki. W ten sposób, po kilku miesiącach mozolnej pracy, Michał Pepol spełnił swoje największe marzenie – nagrał własną płytę z Korą.

Na ten zjawiskowy materiał składają się oryginalne utwory z pogranicza popu, muzyki klasycznej, słuchowisk i awangardowych eksperymentów, wykorzystujące głos genialnej artystki. Album „Kora nieskończoność” został wyróżniony w podsumowaniach ubiegłego roku „Gazety Wyborczej”, „Polityki” i „TVN24”. Natomiast koncert z tym programem, to zupełnie niepowtarzalne przeżycie dla wszystkich miłośników Kory i Maanamu.

Czasami w momencie zasypiania zdarza się to nieuchwytne zjawisko, gdy trudno odróżnić, co jest jawą, a co snem, i taki jest właśnie ten album. We wszechstronnych kompozycjach Michała Pepola Kora brzmi jak wewnętrzny głos i jest to niezwykle charyzmatyczna narracja. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że wydanie to poruszy wyobraźnię i wywoła realne przeżycia w tych, którzy tęsknią za Korą i wciąż uczą się jej nieskończoności. Wielowymiarowy i zachwycający album!
Mela Koteluk

Źródło:

Materiał nadesłany