EN
04.12.2021, 10:09 Wersja do druku

Gdańsk. Grudzień melomana: muzyka dawna i przedsmak karnawału

Inne aktualności

To będzie bardzo spokojny grudzień melomana, więc śmiało pogodzimy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia z udziałem w koncertach. Przed nami koncerty muzyki dawnej, kameralnej, Andre Rieu na kinowych ekranach, a pod koniec miesiąca Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy Polskiego Chóru Kameralnego i sylwester w Filharmonii Bałtyckiej. Ciekawe propozycje przygotowała też Opera Bałtycka. Pisze Ewa Palińska w portalu trojmiasto.pl.

Dziesięć dni z festiwalem Actus Humanus

Tegoroczna odsłona Actus Humanus to dwadzieścia koncertów w dziesięć dni, polscy i europejscy artyści, muzyka od średniowiecza do późnego baroku. Dwie serie koncertów, recitale, występy kameralne i orkiestrowe.

Stawkę otworzy znakomity klawesynista niemiecki Andreas Staier, znany trójmiejskiej publiczności z występów na Festiwalu Goldbergowskim. Obok niego zagrają wirtuozi instrumentów klawiszowych prowadzący orkiestry: Lilianna Stawarz z Royal Baroque Ensemble, Pablo Valetti i Céline Frisch z Café Zimmermann, Marcin Świątkiewicz z Arte dei Suonatori, Rinaldo Alessandrini z Concerto Italiano. Z kolei Martyna Pastuszka i Stefan Plewniak swoje zespoły - {oh!} Orkiestrę Historyczną i Il Giardino d'Amore - poprowadzą od skrzypiec.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Grudzień melomana: muzyka dawna i przedsmak karnawału

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Ewa Palińska