EN
14.04.2022, 08:23 Wersja do druku

Gdańsk. Cykl spotkań w Teatrze Miniatura z literaturą i sportem

Czy teatr, literatura i sport mają coś wspólnego? Teatr Miniatura postanowił sprawdzić i do czytania współczesnych polskich książek dla dzieci zaprosił znanych sportowców. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki, a jego gościem będzie mistrz świata Leszek Blanik. Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w teatrze.

fot. mat. teatru

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Miniaturze rusza nowy cykl spotkań z literaturą, teatrem i… sportem dla rodzin z dziećmi od 5 lat.

- Połączenie może wydawać się niecodzienne – sportowcy rzadko pokazują się z książką, co nie znaczy, że nie czytają, zależy nam na przełamywaniu stereotypów. Wszyscy zapraszani do Miniatury sportowcy z entuzjazmem reagują na projekt teatralno-czytelniczy. Podczas spotkań mistrzowie świata opowiedzą o uprawianych dyscyplinach sportu i odpowiedzą na pytania publiczności, która przy okazji będzie się mogła przekonać, jak wiele łączy sport i teatr – mówi Justyna Sawicka, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Każde wydarzenie w cyklu to czytanie wybranej książki oraz spotkanie ze znanym sportowcem. Potem ci, którzy będą mieli ochotę na pogłębienie tematu książki i teatralną zabawę, będą mogli wziąć udział w rodzinnych warsztatach. Udział jest bezpłatny – należy tylko odebrać bezpłatną wejściówkę w siedzibie Teatru Miniatura, a chęć udziału w warsztatach zgłosić na adres mailowy [email protected]

W ramach cyklu odbędzie się pięć niedzielnych spotkań, dwa do wakacji, a trzy na jesieni. Pierwszymi gośćmi będą 24 kwietnia o 17.00 Leszek Blanik, gimnastyk sportowy, mistrz świata i mistrz Europy, który przeczyta wraz z aktorem Wojciechem Stachurą i pedagog teatru Moniką Tomczyk fragmenty książki „Zawodowcy” Pawła Beręsewicza, a 29 maja o 12.00 Piotr Zeszutek, rugbysta, kapitan reprezentacji Polski w rugby, który przeczyta wraz z aktorem Wojciechem Stachurą i pedagog teatru Moniką Tomczyk „Bajkę o rozczarowanym rumaku Romualdzie” Maliny Prześlugi. Spotkania będą tłumaczone na żywo na Polski Język Migowy.

Po pierwszym spotkaniu odbędą się warsztaty „Zawód: pietruszka”, a po drugim „Jak w bajce”. Oba poprowadzi pedagog teatru Monika Tomczyk. Zapisy na warsztaty: [email protected], liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kolejne spotkanie już we wrześniu.

Wstęp na spotkania bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu, udział w warsztatach bezpłatny, zgłoszenia na adres: [email protected], liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Źródło:

Materiał nadesłany