EN
17.08.2022, 12:29 Wersja do druku

Elbląg. Koncert Krzysztofa Żabki „Zaraz świt” w Bażantarni

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na premierowy koncert „Zaraz świt”, który nie mógł się odbyć w wyznaczonym terminie z  powodu wypadku losowego. Z przyjemnością zapraszamy w tę niedzielę (21.08) do Bażantarni. O godzinie 17.00 rozpocznie się długo wyczekiwany występ Krzysztofa Żabki wraz z zespołem.

fot. mat. organizatora

"Zaraz świt"to historia spleciona z muzyki i poezji, rodzaj śpiewanego spektaklu, który zrodził się z fascynacji Krzysztofa Żabki realizmem magicznym obecnym w twórczości Tadeusza Nowaka. Oprócz wspomnianego autora usłyszymy teksty m.in. Piotra Roguckiego, Bogdana Loebla czy Bolesława Leśmiana do muzyki autorstwa Waldemara Koperkiewicza, Piotra Roguckiego, Macieja Turkowskiego oraz Wojciecha Krzaka.

Krzysztof Żabka jest autorem pomysłu i scenariusza koncertu "Zaraz świt".

◾ 21 sierpnia o godz. 17:00 w Elblągu (muszla koncertowa w Bażantarni)
◾ 27 sierpnia o godz. 17:00 w Pasłęku (Pasłęcki Ośrodek Kultury)

Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest od 25 lat Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PZŁ Oddział w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso TV, RMF Classic współpraca redakcyjna, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany