EN
25.03.2023, 08:59 Wersja do druku

Dania. Koncert Artura Gotza w Kopenhadze

W niedzielę, 26 kwietnia, wokalista i aktor Artur Gotz będzie koncertował w Kopenhadze.

fot. Wojciech Jachyra

To pierwsza wizyta artysty w Danii, ale nie pierwsza poza granicami kraju. W styczniu śpiewał w Amsterdamie w Poolse Bibliotheek, a pod koniec listopada entuzjastycznie został przyjęty podczas koncertu w Paryżu w La Residence Internationale d’Etudiants. W ubiegłym roku z wielkim powodzeniem przez miesiąc śpiewał również w USA (Nowy Jork, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, San Diego), a we wcześniejszych latach odwiedził wiele innych miast Europy, a także Australię, Kubę i Nową Zelandię, łącznie zagrał ponad 600 koncertów.

Podczas koncertu w Kopenhadze wokalista wznowi materiał ze swojej płyty „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”, która ukazała się pięć lat temu. W tym roku przypada 65-ta rocznica powstania tego legendarnego kabaretu. Energetyczne i odważne aranżacje, które znalazły się na tym krążku wzbudziły uznanie publiczności i krytyków, a także Barbary Krafftówny, która zaśpiewała wspólnie z Arturem Gotzem podczas premierowego koncertu w Teatrze Studio w Warszawie w 2018 roku.
W Kopenhadze artysta zaśpiewa też piosenki z pozostałych albumów: Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny” i „Miłość z Facebooka”, która ukazała się rok temu. Zabrzmi też piosenka „Będzie dobrze” do tekstu Marty Fox z muzyką Artura Gotza. Utwór zapowiada piąty album artysty „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki" pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom. Premiera zaplanowana jest na Dzień Dziecka. Wcześniej Artur Gotz i jego Fundacja 44 zaprezentują premierowy koncert „Ponad nocą” w hołdzie Irenie Sendlerowej w 15-rocznicę śmierci i w 80 rocznicę upadku Powstania w Getcie Warszawskim. Projekt powstanie dzięki wsparciu m. st. Warszawy, a znajdą się w nim autorskie kompozycje Gotza, a także Zygmunta Koniecznego i pieśni w języku jidysz.

Artur Gotz jest wokalistą (cztery płyty, ponad 600 koncertów w całej Polsce, także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie), aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox.

„Już kąpiesz się nie dla mnie” sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski
https://www.youtube.com/watch?v=arOSQ4MF02E

Źródło:

Materiał nadesłany