EN

2.08.2021, 15:47 Wersja do druku

Dąbrowa Górnicza. Teatralna przygoda w sercu miasta. Lato w Teatrze

W Pałacu Kultury Zagłębia na dobre zadomowiły się Zwierzaki Sceniczne. To program teatralny dla dzieci prowadzony przez kolektyw artystyczny Lufcik na Korbkę i Fundację W TO MI GRAJ w ramach programu „Lato w Teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Ciekawych efektów dziecięcych zmagań z teatralną materią, zapraszamy w piątek 6.08 o godz. 16:00 przed Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, pl. Wolności 1 na uroczysty finał dla publiczności.

O warsztatach

Wszyscy kochają zwierzęta. A czasami zwierzęta drzemią w nas samych. Niektóre są odważne i przebojowe, inne niespokojne lub rozdrażnione, a jeszcze inne chowają się przed światem w norkach. Na zajęciach spotkamy różne zwierzęta i dowiemy się, jak je oswoić, jak z nimi rozmawiać i jak o nie dbać.

Podczas cyklu spotkań dzieci poznają nie tylko teatralny warsztat, ale będą też pracować nad okazywaniem uczuć i przyjazną komunikacją z rówieśnikami. Nauczą się snuć pasjonujące opowieści i improwizować. Nasi doświadczeni instruktorzy wykorzystują na zajęciach m.in. bajkoterapię, pedagogikę teatru, cyrkomotorykę i sięgną po liczne techniki plastyczne, teatralne i kabaretowe. Wspólnie będziemy też grać na instrumentach i tworzyć artystyczne dzieła.

Warsztaty bezpośrednio wpłyną na rozwinięcie kompetencji artystycznych, kulturowych i społecznych uczestników. Przekrojowe i interdyscyplinarne działania uwrażliwią na sztukę oraz pokażą nowe wartości i wzorce. Dzieci na każdym etapie będą się wzajemnie wspierać, a tym samym nauczą się okazywać empatię i wzmocnią poczucie własnej wartości.

O programie

Lato w Teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

fot. mat. organizatora

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne