EN
3.02.2022, 08:43 Wersja do druku

Częstochowa. Kto będzie dyrektorem teatru? Kolejni kandydaci nie przekonali komisji konkursowej

Inne aktualności

Już drugi konkurs na dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie nie przyniósł rozstrzygnięcia, mimo że zgłosiło się aż 13 chętnych. - Zastanawiamy się, co dalej, na razie nie ma decyzji - mówi naczelnik miejskiego wydziału kultury.

Zakończony kilka dni temu konkurs był drugim w ostatnim czasie dotyczącym wyboru dyrektora teatru im. Mickiewicza. Pierwszy, przypomnijmy, został ogłoszony w lutym 2021 r., bo w sierpniu kończyła się kadencja Roberta Dorosławskiego, kierującego miejską sceną od 2006 r.

- Rozpisujemy konkurs, żeby dyrektor - nowy lub dotychczasowy, jeśli tak zakończy się procedura - miał pełny mandat do kierowania teatrem i kreowania jego działalności artystycznej - mówił wtedy Aleksander Wierny, naczelnik miejskiego wydziału kultury, promocji i sportu.

Dorosławski się zgłosił, w sumie komisja konkursowa oceniła oferty trzech kandydatów. Żaden jednak nie otrzymał wymaganej liczby głosów. W efekcie konkurs w sierpniu 2021 r. nie został rozstrzygnięty.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kto będzie dyrektorem teatru w Częstochowie? Znowu "żaden z kandydatów nie przekonał komisji konkursowej"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.