EN

9.07.2024, 15:23 Wersja do druku

Bydgoszcz. Stwórzcie legendy z Teatrem Polskim

Projekt „Rzeka legend” wystartował w zeszłym tygodniu, jesteśmy już po pierwszych warsztatach w Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza mieszkańców do udziału w kolejnych spotkaniach, podczas których będziemy dalej tworzyć współczesne legendy lokalne.

fot. mat. teatru

Następne warsztaty w Muzeum Kanału Bydgoskiego odbędą się: 10 i 17 lipca w godzinach 15:30 – 17:30, spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2: 10 i 12 lipca w godzinach 15:30 – 17:30, a w Hangarze Kultury: 9, 11 i 16 lipca w godzinach 17:00 - 19:00.

TPB pragnie przyjrzeć się dawnym oraz całkiem nowym historiom lokalnym, wychodząc w miasto i realizując działania warsztatowe i animacyjne w wybranych dzielnicach Bydgoszczy. Projekt ma na celu wzmacnianie lokalnej tożsamości i wniknięcie teatru w tkankę miasta, w codzienność jego mieszkańców – „Rzeka legend” będzie szansą na celebrację lokalnej historii. W czasie zajęć uczestnicy mają okazję wymienić się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami – to właśnie na ich podstawie powstaną ich własne współczesne legendy lokalne.

Stworzone podczas warsztatów legendy zostaną zaprezentowane przez aktorów i aktorki Teatru Polskiego w Bydgoszczy podczas letnich spotkań teatralnych. Powstałe legendy zostaną nie tylko zaprezentowane publiczne, ale także będą utrwalone w formie e-booka i audiobooka. Publikacja elektroniczna zawierać będzie zarówno dawne jak i nowe opowieści oraz zostanie wzbogacona o dodatkowe elementy.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: [email protected]

Regulamin uczestnictwa w warsztatach: https://bit.ly/3VZFnr9

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku: https://bit.ly/3zka29w

Zgoda na udział dziecka: https://bit.ly/3xyUu16

-------------

Partner projektu: BYLOT - Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna

Zadanie – Rzeka Legend – zostało dofinansowane z budżetu Państwa – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura - Interwencje. Edycja 2024”

Źródło:

Materiał nadesłany