17.09.2021, 10:21 Wersja do druku

Bydgoszcz. "Kocham kino" - wyznaje musical "Bulwar Zachodzącego Słońca"

Jutrzejsza (18 września o godz.19.) premiera  Opery Nova w Bydgoszczy wskrzesi hollywoodzką wytwórnię filmową. Musical Andrew Lloyda Webbera inspirowany filmem Billy’ego Wildera „Sunset Boulevard” przenieśli na scenę bydgoskiej Opery: reżyserzy Jacek Mikołajczyk i Tomasz Steciuk, kierownik muzyczny - Krzysztof Herdzin, scenograf - Mariusz Napierała.

fot. Andrzej Makowski/mat. teatru

Inne aktualności

Kostiumy ( w tym 9 wspaniałych kreacji dla Normy) zaprojektowała Ilona Binarsch, światłem podkreślił nastrój Maciej Igielski, a balet i chór wprawili w ruch i przydzielili zadania aktorskie :Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka.

Warto było czekać blisko 2 lata na tę realizację. "Przecieki" z prób generalnych brzmią entuzjastycznie. Najlepszą reklamą są słowa jednej z odtwórczyń roli Normy Desmond, które padły na konferencji dla mediów: "Jeśli ktoś wyjdzie z tego spektaklu nie wzruszony, to znaczy, że nie żyje".

Mamy nadzieję wzruszyć każdego z Państwa !!!

Bilety na osiem wrześniowych spektakli „Bulwaru Zachodzącego Słońca” zostały już wyprzedane. Wytrwałych widzów prosimy o kontakt z kasą w sprawie ew. zwrotów biletów.

"Panowie w cylindrach", czyli wystawa musicalowych kapeluszy

Ekstrawaganckie nakrycia głowy rodem z "My Fair Lady", zaprojektowane w 2008 roku przez Barbarę Ptak, kostiumolożkę-legendę, są ozdobą sceny wyścigów w Ascott w musicalu Lernera-Loewego. Do dnia premiery "Bulwaru Zachodzącego Słońca" był to jedyny reprezentant tego gatunku muzycznego w repertuarze Opery Nova.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat