EN
28.10.2021, 10:36 Wersja do druku

Bydgoszcz. Finał I Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Oli Obarskiej w KPCK

29 października o godz. 18 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się Finał I Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Oli Obarskiej.

Ze względu na wytyczne  Covid-19 obowiązuje limit miejsc, zapisy: [email protected] Ponadto zapraszamy na transmisję wydarzenia na żywo, na www.youtube.com/kpckbydgoszcz.

Festiwal to propozycja dla młodzieży (od 14 roku życia) i dorosłych. Eliminacje wstępne polegały na nadesłaniu karty zgłoszenia oraz nagrań 2 utworów z tekstami Oli Obarskiej, w tym obowiązkowo jednego o tematyce bydgoskiej, wybranych z listy przedstawionej wcześniej przez organizatorów. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń, Komisja Kwalifikacyjna powołana przez organizatora, wytypowała uczestników, którzy zostaną zaproszeni do udziału w II etapie Konkursu, w formie Koncertu Finałowego.

W Jury Konkursu zasiądą:

Judyta Wenda – absolwentka Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Na Plaży w Sopocie, Narodowym Teatrem Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu czy Teatrem Impresaryjnym w Toruniu. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali wokalnych. Solistka Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej
oraz
Wojciech Dyngosz – polski śpiewak operowy (baryton) i wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem w 1996). Doktor habilitowany, pracownik Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 1997 występuje w Operze Nova w Bydgoszczy. Współpracował m.in. z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Dolnośląską we Wrocławiu i Operą Śląską w Bytomiu. Wykonywał partie wokalne na płycie „Requiem dla chwil minionych” Jarosława Pijarowskiego i Józefa Skrzeka (premiera w 2015). Przewodniczący Jury III Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie w 2018.

Patronami honorowymi wydarzenia są Prezydent Miasta Bydgoszcz oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Źródło:

Materiał nadesłany