EN
25.03.2022, 09:00 Wersja do druku

Białystok. Złóż życzenia dla Teatru

27 marca (niedziela) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. To wyjątkowe święto zarówno dla twórców i artystów, jak i również sympatyków Melpomeny.

fot. mat. teatru

Teatr przy ul. Elektrycznej przechodzi właśnie długo wyczekiwany generalny remont. Tęsknimy za naszą siedzibą, dlatego w Międzynarodowym Dniu Teatru postanowiliśmy odwiedzić „stare mury” i punktualnie w południe spotkać się z widzami na placu przed Teatrem – powiedział Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Spotkanie rozpocznie się od odczytania orędzia przygotowanego przez Petera Sellarsa, reżysera operowego i teatralnego, profesora na Wydziale Sztuki i Kultur Świata Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Następnie, w ramach akcji „Złóż życzenia dla Teatru” teatromani będą mogli napisać (na specjalnej tablicy) życzenia dla Teatru. Pierwszych dwadzieścia osób, które złoży w ten sposób życzenia Teatrowi otrzyma od instytucji atrakcyjne upominki.

– Mam nadzieję, że będzie to okazja do mile spędzonego czasu w towarzystwie sympatyków i pracowników naszego Teatru. Serdecznie zapraszam. Świętujmy razem! – dodał Piotr Półtorak.

… ale to nie wszystko!

Z okazji teatralnego święta instytucja przygotowała konkurs „Moje pierwsze wspomnienie z Teatru”. Pierwszych dwadzieścia osób, które w kreatywny sposób opiszą swoje wspomnienie związane z białostockim Teatrem, może liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym: kolację z aktorami (Arletą Godziszewską lub Piotrem Szekowskim), vouchery do Cukierni Sowa, zaproszenie na spektakl czy słodki upominek. Aby wziąć udział w rozgrywce, wystarczy przesłać swoje wspomnienie e-mailowo na adres: [email protected] do 25 marca.

Ponadto sympatycy Teatru mogą wziąć udział w czytaniu dzieł Szekspira w ramach akcji #makeSZEKSPIRgreatagain. Białostoccy aktorzy: Beata Chyczewska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska, Krzysztof Ławniczak i Marek Tyszkiewicz przeczytają fragmenty „Makbeta”. Czytanie odbędzie się w niedzielę, 27 marca w Nie-Teatrze, w godz. 15:30-16:00. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://www.facebook.com/events/642637093507173.

Źródło:

Materiał nadesłany