EN

12.11.2020, 09:16 Wersja do druku

Białystok. Wymiatali covidowe smutki, muzykując pod balkonami na osiedlach

Inne aktualności

Święto Niepodległości na wesoło zafundowali białostoczanom muzycy i aktorzy z Fundacji "Teatr Latarnia" oraz Kapeli Batareja. W środę (11 listopada) wędrowali z piosenką między blokami po białostockich osiedlach. I tak trzeba świętować!

Chwile radości podarowali najpierw mieszkańcom okolic ul. Nowy Świat 14, następnie ul. Palmowej 2, a na koniec ul. Kraszewskiego 30a.

Magda, Julka, Zibi i Mateusz zatrzymywali się pod blokami i przygrywali na skoczną, ludową nutę. Mieszkańcy wyglądali z balkonów albo wychodzili przed klatki schodowe, podrygiwali, bo trudno było stać nieruchomo. Starsze osoby wynosiły krzesełka i przysłuchiwały się w skupieniu, dzieciarnia dyndała na trzepakach. Przy Nowym Świecie uraczono też grajków ciastem, bułkami i kompotem.

Tak muzycy zapraszali białostoczan do udziału: – Uchylcie okna, wyjdźcie na balkony z ciepłą herbatą, a my urządzimy Wam małą pograjkę. Może ktoś zechce rozruszać kości i zatańczy na balkonie walczyka, wykręci szalonego obera, a może ktoś z nami pośpiewa… Tak czy inaczej, wymieciemy covidowe smutki.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Święto Niepodległości. Wymiatali covidowe smutki, muzykując pod balkonami na osiedlach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

jok