EN
11.08.2022, 17:15 Wersja do druku

Białystok. Koncert Galowy II Międzynarodowych Letnich Warsztatów Orkiestrowych SOW 2022 – Summer Orchestra Workshop

mat. organizatora

W niedzielę, 14 sierpnia 2022 r., o godz. 15.00 w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się Koncert Galowy II Międzynarodowych Letnich Warsztatów Orkiestrowych SOW 2022 – Summer Orchestra Workshop.

Na scenie zaprezentują się utalentowani młodzi muzycy, którzy stworzą estradową orkiestrę dętą złożoną z ponad 50 muzyków i wykonają bogaty program koncertowy złożony z dzieł muzyki filmowej, klasycznej i musicalowej. Koncert poprowadzi charyzmatyczny włoski dyrygent Andrea Loss.

Koncert jest zwieńczeniem tygodniowych warsztatów orkiestrowych, podczas których uczestnicy spotykają się codziennie i przez wiele godzin intensywnie ćwiczą program koncertowy. W tym roku w wydarzeniu bierze udział przede wszystkim młodzież z Białegostoku i innych części województwa podlaskiego, ale wśród uczestników znaleźli się także młodzi instrumentaliści z innych części Polski oraz z zagranicy (Ukraina, Włochy).

Młodzież pod okiem włoskiego dyrygenta pracuje w Domu Ludowym w Supraślu. Instrumentarium orkiestry obejmuje nie tylko całe rodziny instrumentów dętych, ale i wiolonczele oraz obszerną sekcję perkusyjną. Nad dbałością w przygotowaniu różnych sekcji sekcji instrumentalnych czuwają specjaliści w grze na poszczególnych instrumentach, między innymi nauczyciele z Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku oraz muzycy Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny – zaproszenia można odebrać w kasie OiFP (w piątek między godz. 8.30 a 16.00) lub na stoisku kasowym przy głównym wejściu do OiFP (w sobotę od 11.30 do 20.00 i w niedzielę od 11.30). Liczba zaproszeń limitowana.

W programie:
Highlights from „La La Land”, Justin Hurwitz (ar. Michael Brown)
Libertango, Astor Piazzolla (ar. Marco Somadossi)
Mazur z opery „Straszny Dwór”, Stanisław Moniuszko (ar. Grzegorz Duchnowski)
Courtly Airs and Dances, Ron Nelson
La belle Hélène, Jacques Offenbach (ar. Jim Mahaffey)
Mala Suita op. 39, Matteo Firmi
Old American Songs, Luciano Feliciani
Dublin Dances, Jan Van der Roost
Greek Folk Song Suite, Franco Cesarini
Concertino op. 107 for Flute Solo with Band, Cécile Chaminade (ar. Clayton Wilson)
I Will Follow Him z filmu „Zakonnica w przebraniu”, Del Roma, J.W. Stole (ar. Jan van Kraeydonck)

Źródło:

Materiał nadesłany