EN
10.01.2022, 09:00 Wersja do druku

Białystok. Noworoczny Koncert Wiedeński w Operze Podlaskiej

Inne aktualności

Tradycyjnie 1 stycznia w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego (Filharmonia Wiedeńska) odbywa się uroczysty koncert transmitowany przez wiele europejskich rozgłośni radiowych i telewizyjnych. W Białymstoku 31 stycznia wzorem koncertu w Wiedniu odbędzie się także Koncert Noworoczny.

Koncert Noworoczny w wiedeńskim Musikverein jest piękną tradycją, która gromadzi przed telewizorami widzów na całym świecie. Imponująca Złota Sala, jak co roku wypełnia się radosnymi polkami i walcami w kunsztownym wykonaniu wiedeńskich filharmoników pod batutą Daniela Berenboima.

Widowisko Noworoczny Koncert Wiedeński odbędzie się w poniedziałek (31.01), o godz. 19:30 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1.

Podczas koncertu wystąpią obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.

Nie zabraknie także muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów.

Noworoczny Koncert Wiedeński jest świetnie odbierany zarówno przez starsze pokolenia, jak i młodsze. Na scenie dzieje się wręcz magia! Oprócz muzyki, tańca, Koncert to także niezwykłe i wręcz bajkowe stroje.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Noworoczny Koncert Wiedeński w Białymstoku!

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła