EN

1.10.2020, 13:34 Wersja do druku

Białystok. Nie żyje Krzysztof Gedroyć

fot. Katarzyna Pietruska/mat. AT

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krzysztofa Gedroycia – wieloletniego wykładowcy naszej uczelni, prodziekana Filii (wcześniej Wydział Sztuki Lalkarskiej) w latach 1999-2002, przyjaciela studentów, dobrego i ciepłego człowieka – czytamy na stronie Akademii Teatralnej.

Dziś, 1 października, wraz z powrotem studentów na zajęcia, mieliśmy się spotkać również z Nim. Czekał na Niego stos papierów do wypełnienia, sylabusy do dogrania… Czekali na Niego przede wszystkim studenci, którzy mieli się dowiedzieć, czym jest metafora w teatrze od prawdziwego poety i człowieka teatru.

Zapamiętamy Krzysztofa jako otwartego, tolerancyjnego i zaangażowanego w sprawy młodych ludzi pedagoga. Przez wiele lat uczył studentów impostacji, czyli prawidłowego ustawienia głosu, pokazując im jednocześnie, że ich głos ma sens, że się liczy, że jest ważny. Nie odwracał się od głosów cichych i pełnych bólu, ale sprawiał, że stawały się one słyszalne.

Interesował Go świat wokół, będąc poetą i pisarzem, angażował się jednocześnie w sprawy społeczne – był między innymi jednym z fundatorów i przewodniczącym Kapituły Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego, przyznawanej podlaskim lekarzom „leczącym człowieka, nie tylko chorobę”.

Będzie nam bardzo brakować jego wiedzy, jego uważności, Jego…

Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi Krzysztofa.

Władze i pracownicy Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku

Źródło:

Materiał nadesłany

Link do źródła