EN
9.04.2022, 10:31 Wersja do druku

Białystok. Nie Teatr działa już pół roku i nie zwalnia tempa

Czasy nie są łatwe dla wszystkich, i jak pewnie wiecie, kultura, która nie zdołała jeszcze otrząsnąć się po trudnościach pandemii, zwłaszcza jeśli chodzi o aktywność widowni i frekwencje na wydarzeniach, mierzy się aktualnie z rzeczywistością sąsiadującej wojny, która na wszystkich odciska piętno.

Pośród tych wszystkich trudnych spraw chcemy zaznaczyć, że naszej niewielkiej, kameralnej scenie udaje się trwać, a to pozytywne bycie na mapie Białegostoku liczy sobie już pół roku! – pisze Ilona Karpiuk.

8 października 2021 r. ruszyliśmy z poczuciem, że to miejsce, Nie Teatr, ma sens i nie rozczarowaliśmy się. Wręcz przeciwnie mamy poczucie, że widownia, która nas odwiedza także odczuwa satysfakcję i nawet pośród burz i trudnych chwil znajduje dla siebie przestrzeń do przeżyć właśnie w Nie Teatrze. Dziś spełnia nam się więc pół roku J

Podsumowując wymienimy kilka inicjatyw, które nas określają i identyfikują, ale dodamy także, że od otwarcia na naszych wydarzeniach zasiadło już ponad 8 tysięcy widzów i zrealizowaliśmy niemal 90 wydarzeń biletowanych.

· Nie Teatr to koncerty, spektakle, kabarety i stand-upy.

· Zrealizowaliśmy 2 premiery: „Jestem baba. Rzecz być może o Annie Świrszczyńskiej” Katarzyny Faszczewskiej i „Wariacje enigmatyczne” z udziałem i w reżyserii Piotra Dąbrowskiego.

Trwają przygotowania do trzeciej premiery: „Kolacja na cztery ręce” również w reż. Piotra Dąbrowskiego i z udziałem Mirosława Zbrojewicza. Premiera 23 kwietnia 2022r. A 15 maja obejrzymy premierowo „Dzień świra” w wykonaniu Michała Wielewickiego.

· Zainicjowaliśmy cykl spotkań wokół teatru poruszającego tematy kobiece we współpracy ze Stowarzyszeniem 100-lecie Kobiet „Kobiety do dzieła!”. Rozmawialiśmy już o macierzyństwie, przyjaźni, kobiecej sile, a następne spotkanie odbędzie się w Dniu Matki.

Pieśni Miłości i Nienawiści
Już w niedzielę (10.04) będzie można wysłuchać niezwykłego koncertu, w wykonaniu Stanisława Górki. Artysta zaprezentuje piosenki znanego na całym świecie barda - Leonarda Cohena. Twórczość Cohena nasycona jest symbolami i poruszającymi emocjami. To będzie spotkanie z dojrzałym, doświadczonym mężczyzną oraz znakomitymi interpretacjami piosenek kanadyjskiego artysty.

"Pieśni Miłości i Nienawiści" to spektakl w adaptacji i reżyserii Sławomira Gaudyna na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena (tłumaczenie Macieja Karpińskiego, Macieja Zembatego oraz Wojciecha Fladzińskiego).

Koncert odbędzie się w niedzielę (10.04), o godz. 18:00 w Nie Teatrze.

Źródło:

Materiał nadesłany