EN
23.04.2022, 13:06 Wersja do druku

Białystok. „Nie sztuka błysnąć, sztuka trwać i nie znudzić się”. Wystawa o Foggu w OiFP

Inne aktualności

Mieczysław Fogg... pieśniarz, bard, legenda. Wydaje się, że każdy kojarzy piosenki „Ta ostatnia niedziela”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Już taki jestem zimny drań”. Ale jak wyglądało jego życie? Jaki był? O tym można przekonać się dzięki wystawie „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków” w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pisze Anna Kulikowska w portalu Białystok Online.

W piątkowe popołudnie (22.04) odbył się wernisaż wystawy "Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków".

Wydarzenie to miało wyjątkową oprawę. W Operze i Filharmonii Podlaskiej wystąpił na początku zespół Zimne Dranie, który to wykonał największe przeboje Mieczysława Fogga. Licznie zgromadzona publiczność mogła przenieść się w dawny świat, świat, który chyba już przeminął. Była to swoista podróż sentymentalna.

Po krótkim recitalu prowadząca wydarzenie – Dorota Sokołowska zapraszała na scenę osoby, związane z powstaniem wystawy. Kuratorkę Annę Lubasińską-Tabaczniuk oraz przedstawicieli współorganizatorów: Muzeum Teatralne w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, a także Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na koniec odbyła się krótka rozmowa z prawnukiem Mieczysława Fogga – Michałem Foggiem wraz z córką – Michaliną. Michał Fogg podkreślił, że Mieczysław Fogg umiał rozdzielać swoją pracę, czyli śpiewanie od życia prywatnego. Dlatego, mimo iż członkowie rodziny mieli świadomość, kim jest ich dziadek, dla nich był po prostu Mieciem. Po Mieczysławie zostało bardzo dużo pamiątek, których nie sposób pokazać naraz.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Nie sztuka błysnąć, sztuka trwać i nie znudzić się". Wystawa o Foggu

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Autor:

Anna Kulikowska

Data publikacji oryginału:

23.04.2022