EN
17.02.2022, 08:39 Wersja do druku

Białystok. Andrzej Grabowski z koncertem w Nie Teatrze

Inne aktualności

W piątek (18 lutego) Nie Teatr zaprasza na koncert Adama Nowaka i Akustyk Amigos, a w niedzielę (20 lutego) wystąpi tam znany aktor Andrzej Grabowski. Z kolei Zmiana Klimatu, również w piątek, proponuje dobre dwie godziny z Tomaszem Lipnickim i Lipali.

Adam Nowak i Akustyk Amigos (czyli Adam Nowak i Jarek Treliński z zespołu Raz, Dwa, Trzy oraz Karim Martusewicz z zespołu Voo Voo) występują wspólnie już siedem lat, jednak pierwszy album zespołu „Pół płyty" ukazał się 30 października 2020. Na krążku znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na piątkowym koncercie w Nie Teatrze (początek o godz. 20) można się spodziewać się również kompozycji wybitnych polskich autorów – Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, czy Zbigniewa Herberta.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Koncerty w ich wykonaniu to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji.

Nie Teatr zaprasza na koncert Andrzeja Grabowskiego

Natomiast w niedzielę (20 lutego) o godzinie 18 na scenie Nie Teatru pojawi się wybitny aktor oraz kabareciarz - Andrzej Grabowski. Ale tym razem wystąpi z autorskim recitalem, bo że śpiewa, wiadomo nie od dziś. Dodatkowo ma niezwykły dar łączenia ze sobą powagi uznanego aktora z prześmiewcą. Poznamy jego komediowe oblicze – obecne w piosenkach takich jak "Plaża" czy "Zróbmy grilla", gdzie Grabowski ironizuje na temat narodowych wad Polaków; a także to drugie, poważniejsze, które odsłania Andrzeja Grabowskiego jako filozofa i poetę zastanawiającego się nad sensem i celem życia, czego dowodzi np. piosenka "Młodości wróć". Do tego ostatniego utworu nakręcony został teledysk z Janem Nowickim. Zapowiada się świetny wieczór, tym bardziej, że pomiędzy piosenkami Grabowski jak z rękawa sypie żartami, opowieściami i anegdotami.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Białystok. Trzy koncertowe propozycje w najbliższy weekend

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

xp