RECENZJE

17-08-2019
Kilka refleksji po 23. Festiwalu Szekspirowskim
Rekordowa frekwencja i nadkomplety publiczności najlepiej dowodzą, że 23. edycja Festiwalu Szekspirowskiego okazała się znacznie lepsza od ubiegłorocznej - pisze Wiktoria Formella z Nowej Siły Krytycznej.
16-08-2019
Hrabina na drabinie, czyli absurd rockowy
"Przygody Pędrka Wyrzutka" Teatru Badów w Chorzowskim Teatrze Ogrodowym. Pisze Izabela Mikrut w Teatrze dla Wszystkich..
14-08-2019
Tam, gdzie grillują wąsaci Wolacy
"Wąsy" w reż. Macieja Kowalewskiego z Teatru Montownia w Och-Teatrze w Warszawie. Pisze Anna Czajkowska w Teatrze dla Wszystkich.
14-08-2019
Filozofia śmiechu
"Jak wam się podoba" Williama Szekspira w reż. Krystyny Jandy Teatru Wybrzeże w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Pisze Bronisław Tumiłowicz w Przeglądzie.
13-08-2019
Rzecki w sukni
"Lalka" Bolesława Prusa w reż Wojtka Klemma w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie. Pisze Jacek Cieślak w Teatrze.
13-08-2019
Gorzki śmiech
"Niezwyciężony" Torbena Bettsa w reż. Jarosława Tumidajskiego na sopockiej Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Pisze Michał Centkowski w Newsweeku.
12-08-2019
O potrzebie bliskości, czyli o "Ślubach panieńskich"w reżyserii Andrzeja Błażewicza
Aleksander Fredro, "Śluby panieńskie" w reż. Andrzeja Błażewicza w Teatrze Polskim w Poznaniu. Pisze Maria Marcinkiewicz-Górna, członkini Komisji Artystycznej V Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".
12-08-2019
Zaczarowana
"Zaczarowana Królewna" Artura Oppmana w reż. Michała Derlatki w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Pisze Jagoda Hernik-Spalińska, członkini Komisji Artystycznej V Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".
12-08-2019
"Co się stało? Co się stało? Żeby ja tak zdrowa była"
"Teatr, którego nie było" Piotra Tomaszuka wg Stanisława Wyspiańskiego w reż. autora w Teatrze Wierszalin w Supraślu. Pisze Jagoda Hernik Spalińska, członkini Komisji Artystycznej V Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".
12-08-2019
Destrukcja "Sędziów"
"Teatr, którego nie było" Piotra Tomaszuka wg Stanisława Wyspiańskiego w reż. autora w Teatrze Wierszalin w Supraślu. Pisze Rafał Węgrzyniak, członek Komisji Artystycznej V Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".
(aktualna strona: 1) następna strona »