RECENZJE

18-04-2019
W otchłani duszy
"Płatonow" wyreżyserowany przez Monikę Strzępkę jako spektakl dyplomowy studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie zaczyna się od sceny XIX aktu I dramatu Antona Czechowa, czyli w momencie, w którym Pietrin chce odzyskać od generałowej Anny Wojnicew pożyczone pieniądze - pisze Katarzyna Bekielewska z Nowej Siły Krytycznej.
18-04-2019
Sinusoidalnie
Ostatni dzień Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Żywa" dostarczył wielu, skrajnych emocji. Oprócz przejmującego czytania performatywnego "Drugiego pokoju" Zbigniewa Herberta, oglądaliśmy dwa pokazy konkursowe, które dzieliła przepaść - począwszy od pomysłu, zastosowanej formy, aż po poziom wykonania - pisze Wiktoria Formella z Nowej Siły Krytycznej.
18-04-2019
Orfeusz realistyczny seksualnie
"Orfeusz i Eurydyka" Christopha Willibalda Glucka w reż. Magdaleny Piekorz w Warszawskiej Operze Kameralnej. Pisze Jacek Marczyński w Ruchu Muzycznym.
18-04-2019
Elegancja z odrobiną perwersji
"Thais" Julesa Masseneta w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Pisze Jacek Marczyński w Ruchu Muzycznym.
18-04-2019
Jak dobrze "zepsuć" piosenkę?
"Press Jazz" - koncert dyplomowy III roku Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Pisze Beata Baczyńska w Gazecie Świętojańskiej.
18-04-2019
"Radziwiłłówna" w Nowym
"Utracona cześć Barbary Radziwiłłówny" wg sztuki Alojzego Felińskiego w reż. Agaty Puszcz w Teatrze Nowym w Łodzi. Pisze Izabella Adamczewska w Gazecie Wyborczej - Łódź.
18-04-2019
Wystarczy jeden autor, ale dobry
39. Warszawskie Spotkania Teatralne. Pisze Jan Bończa-Szabłowski w Rzeczpospolitej.
17-04-2019
Słowacki po owadziemu
"Kordian" Juliusza Słowackiego w reż. Jakuba Roszkowskiego w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Pisze Hubert Michalak na portalu Teatrologia.info.
17-04-2019
Wieczór obyczajowy
"Fredriana" na motywach dramatów Aleksandra Fredry i muzyki Stanisława Moniuszki w choreografii Conrad Drzewieckiego i Anny Hop w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Pisze Joanna Brych w Polityce.
17-04-2019
Okiem Widza: 39. WST - Lwów nie oddamy
"Lwów nie oddamy" Katarzyny Szyngiery, Marcina Napiórkowskiego i Mirosława Wlekłego w reż. Katarzyny Szyngiery z Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie na 39. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Pisze Ewa Bąk na blogu Okiem Widza.
(aktualna strona: 1) następna strona »