RECENZJE

25-06-2018
Ważny głos w sprawie kobiet
"Ciało Bambina" Zuzanny Bojdy w reż. Agaty Puszcz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Pisze Marta Odziomek w Gazecie Wyborczej - Katowice.
25-06-2018
Bronię "Ślubu" Eimuntasa Nekrosiusa w Teatrze Narodowym
"Ślub" Witolda Gombrowicza w reż. Eimuntasa Nekrošiusa w Teatrze Narodowym w Warszawie. Pisze Witold Sadowy.
23-06-2018
Sztuka do bólu zrozumiała - i nic jasnego
"Wojna i terpentyna" Stefana Hertmansa w reż. Jana Lauwersa z Needcompany (Belgia) i "Another One" w reż. Lobke Leirens & Maxima Stormsa, koprodukcji Vooruit & Arenbergschouwburg (Belgia) na XXVIII Malta Festival w Poznaniu. Pisze Stanisław Godlewski w Gazecie Wyborczej-Poznań.
23-06-2018
"Ślub" Gombrowicza wg Eimuntasa Nekrošiusa czyli rozbrajanie polskiej miny
"Ślub" Witolda Gombrowicza w reż. Eimuntasa Nekrošiusa w Teatrze Narodowym w Warszawie. Pisze Jan Bończa-Szabłowski w Rzeczpospolitej.
23-06-2018
Sztuka mimu
18. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu w Warszawie. Pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku.
22-06-2018
Kilka pieśni o trzymaniu się za ręce i odlotach w kosmosie. Plus energetyczny koncert Needcompany
"The moon" kolektywu MaisonDahlBonnema i "O, Tommorow's Parties (or fun is politics)" Needcompany z Belgii na XXVIII Malta Festival w Poznaniu. Pisze Stanisław Godlewski w Gazecie Wyborczej - Poznań.
22-06-2018
Pierwotny element muzyki
"O, Tommorow's Parties (or fun is politics)" Needcompany z Belgii na XXVIII Malta Festival w Poznaniu. Pisze Aleksandra Bliźniuk w portalu kultura.poznan.pl.
22-06-2018
Odszczekuję!
"Podopieczni" Elfriede Jelinek w reż. Pawła Miśkiewicza w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Pisze Maciej Stroiński.
22-06-2018
Słowak po berlińsku
"Czarne papugi" Alejandra Moreny Jashésa w reż. Michała Borczucha w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Pisze Maciej Stroiński.
21-06-2018
"Time goes by so slowly" w "Wyjeżdżamy"
Najnowsza premiera Nowego Teatru w Warszawie trwa ponad trzy godziny chyba tylko po to, aby pomiędzy kolejnymi pogrzebami bohaterów cokolwiek się wydarzyło. A i tak nie uświadczymy nic poza błahą, rodzajową fabułką - o "Wyjeżdżamy" wg Hanocha Levina w reż. Krzysztofa Warlikowskiego w Nowym Teatrze w Warszawie pisze Wiktoria Formella z Nowej Siły Krytycznej.
(aktualna strona: 1) następna strona »