PERSONALIA

19-11-2018
Czarownice odpalają wrotki
- Spotykając się z innymi aktorami na próbach do "Czarownic z Salem", w końcu poczułam, że mogę przebić to szkło, którym otoczyła mnie szkoła i, mając podstawy zawodu, pozwolić sobie na własny wyraz artystyczny - z aktorką Pauliną Walendziak rozmawia Łukasz Kaczyński w kwartalniku Przekrój.
16-11-2018
Eugeniusz Kamiński: filmowe pożegnania
Mijający właśnie rok 2018 był dla polskiego kina wyjątkowo smutny. Mówiąc kolokwialnie - "sypnęło" odejściami ludzi ważnych dla świata filmu. Pamiętnych i niezapomnianych.
16-11-2018
Łukasz Wroński: Jedyny taki konkurs
- Udział w konkursach wokalnych dla młodych śpiewaków jest jednym ze sposobów na szukanie szans. Organizator konkursu promuje laureatów poprzez zaproszenia na różne koncerty, spektakle i międzynarodowe festiwale, ułatwia kontakt z różnymi instytutami kultury i producentami. To dla nas, młodych artystów, jest niezwykle ważne.
15-11-2018
Krzysztof Hanke: nie ma czasu na wczasy, więc mieszka na wczasach
Dobrze zna smak porażki. Nie dostał się do szkoły teatralnej, stracił dorobek życia. Myśl o rodzinie sprawiła, że nigdy się nie poddał. Dwadzieścia lat temu stracił cały swój majątek. Założył wtedy Kabaret Rak i dzięki ciężkiej pracy udało mu się odbić od dna.
15-11-2018
Krzysztof Penderecki kończy 85 lat
Krzysztof Penderecki, jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów i dyrygentów obchodzi 85. urodziny. Artysta od blisko 60-ciu lat nieustannie komponuje, od 46-ciu jako dyrygent prowadzi najsłynniejsze orkiestry świata.
15-11-2018
Jesteśmy jak jętki, żyjemy za krótko
- Staram się być dość uważny w pracy z innymi osobami z alternatywną motoryką i sensoryką. Choć czuję, że jako paralicie jest mi łatwiej w tej materii, niż byłoby wam - Rafał Urbacki w rozmowie z Eweliną Godlewską-Byliniak i Justyną Lipko-Konieczną, w ostatnim rozdziale książki "Niepełnosprawność w teatrze i performensie".
13-11-2018
Bernard Krawczyk - aktor wszechstronny i delikatny
Jako aktor Bernard Krawczyk pojmowany był jako artysta wielostronny, którego kunszt wykraczał poza jedną podstawową formułę.
13-11-2018
Muza spływa na człowieka jak mgiełka
Jerzy Szczudlik z Łupstycha pochodzi z Sanoka, jednak pokochał Warmię i tu tworzy. Jego sztuka "Bal u Naujacka" była głównym akcentem kulturalnym obchodów 665-lecia Olsztyna. 31 października w ratuszu przedstawił ją Teatr przy Stoliku.
13-11-2018
Mirosław Jękot: Komedia zmusza do myślenia
- Bardzo lubię grać w komediach, to gatunek uniwersalny, dający radość, chwile zapomnienia - rozmowa z Mirosławem Jękotem, aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym.
13-11-2018
Anna Kłos-Kleszczewska: Arystokracja aktorstwa. Fanfara
Podstawowa sprawa to ta, że Anna Kłos-Kleszczewska rozumie, co mówi. To jest, wbrew pozorom, nieczęste zjawisko. Mówi mózgiem, nie instynktem.
(aktualna strona: 1) następna strona »