PERSONALIA

16-02-2019
Mikołaj Cieślak: W domu też jest śmieszny
Mikołaj Cieślak (46 I.), współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz hitowego serialu "Ucho prezesa", miniony rok może zaliczyć do udanych. Sukces "Ucha prezesa", którego ukoronowaniem była jego sceniczna wersja w Teatrze 6.piętro, sprawił, że artysta z satysfakcją patrzy w przyszłość.
16-02-2019
Jan Peszek skończył 75 lat
13 lutego b.r. wybitny aktor Jan Peszek obchodził swoje 75-te urodziny - o których pamięta kronikarz życia teatralnego Witold Sadowy.
16-02-2019
Są wszyscy, tylko Kutza nie ma
Kilka lat temu zapytałam Kazimierza Kutza, jaki ma sposób na starość. Dziś gdzieś w zaświatach obchodzi 90. urodziny.
15-02-2019
Paweł Binkowski. Ahoj, przygodo!
- Niedawno sobie uświadomiłem, że dopiero od trzech lat obserwuję, jak zmieniają się pory roku, jak przechodzą jedne w drugie. I jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi - mówi Paweł Binkowski, aktor Teatru Nowego w Poznaniu.
14-02-2019
Bogdan Kalus: Wszystko dzieje się w odpowiednim miejscu i czasie
Ślązak z dziada pradziada. - Mama urodziła się w Orzeszu, ojciec w Świętochłowicach, jedna babcia była z Rydułtów, druga ze Świętochłowic. Ja przyszedłem na świat w Chorzowie, gdzie nasza rodzina znalazła się tuż po wojnie, ponieważ babcia dostała tam pracę - mówi Bogdan Kalus, niezapomniany "chłopak" z ławeczki w serialu "Ranczo".
13-02-2019
Michał Znicz. Skrzywdzony przez życie
Obdarzony wielkim talentem komicznym i wrażliwością, umiał poruszać czułe struny w sercach widzów. Przedwojenny aktor Michał Znicz był mistrzem drugiego planu.
13-02-2019
50 lat temu zmarł Kazimierz Wierzyński
Kazimierz Wierzyński, poeta, prozaik, eseista, zdobywca złotego medalu w konkursie literackim IX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie w 1928 zmarł 13 lutego 1969 r. w Londynie.
11-02-2019
Joanna Liszowska: postanowiła zostać w Polsce na dłużej
Do tego, aby być aktorką zachęcił ją sam Jerzy Trela. Choć wydawało się, że jej specjalnością będzie dramat, dziś najlepiej sprawdza się w komedii. Nie zrezygnowała z aktorstwa, nawet mimo tego, że wyszła za mąż za szwedzkiego milionera.
11-02-2019
Janusz Szydłowski: Wariat ze mnie
Urodziłem się po to, żeby śpiewać piosenki Hemara, tworzyć kabaret w jego stylu. Urodziłem się po to, by otworzyć rewiowy Teatr Variete w Krakowie. Boże, dlaczego ja się nie urodziłem w międzywojniu???
08-02-2019
Mirosław Neinert: Śląsk cały czas we mnie siedzi. Ja nim nasiąkłem
Człowiek orkiestra: Mirosław Neinert. Dyrektor, aktor, reżyser, konferansjer. Szef uwielbianego przez publiczność teatru Korez. Pomysłodawca dwóch popularnych festiwali. Od tygodnia także laureat corocznego plebiscytu katowickiej Gazety Wyborczej - "Cegła z Gazety - Nagroda im. Janoscha".
(aktualna strona: 1) następna strona »