PERSONALIA

17-08-2019
Alina Kamińska: Krakowski Kazimierz chce spać, ale turyści mu nie pozwalają
Śpią w zatyczkach, bo od wieczora są mimowolnymi uczestnikami hałaśliwych imprez. Nad ranem, gdy już zmęczeni balangą turyści wracają do hoteli, zaczynają się dostawy i sprzątanie. Mieszkańcy Kazimierza pytają: kiedy mamy spać? Rozmowa z Aliną Kamińską, aktorką Teatru Bagatela, mieszkanką Kazimierza od 30 lat.
16-08-2019
Jacek Kawalec: Prawda o życiu
- Kiedy prowadzę imprezę czy daję koncert, zawsze staram się przełamywać bariery między mną a publicznością. Oczywiście w sytuacjach teatralnych z natury rzeczy musi być trochę inaczej, bo w teatrze zwykle obowiązuje tzw. czwarta ściana. Wtedy na scenie nie jestem Jackiem Kawalcem, ale graną przez niego postacią.
16-08-2019
Marian Dziędziel: aktor wielkiego formatu, który wbija na dziewiątego do busa i śpi w dwugwiazdkowym hotelu
Najpierw pozbył się śląskiego akcentu, potem - po latach na dalszym planie - zrobił karierę tuż przed sześćdziesiątką. W komedii kryminalnej "Na bank się uda" Marian Dziędziel jeszcze raz udowadnia, że lepiej nie lekceważyć starszych panów.
14-08-2019
Stanisława Celińska: Cudem jest świat
Zaskakuje, intryguje i pozostaje w pamięci. Tak jest od pierwszej poważnej roli w Teatrze Współczesnym, czyli Zosi Plejtus w "Matce" Witkacego, opolskiego festiwalu, który wygrała piosenką "Ptakom podobni" i roli Niny w filmie Andrzeja Wajdy "Krajobraz po bitwie". Minisondaż w kręgu znajomych z pytaniem, jak zapamiętali Stanisławę Celińską, daje zróżnicowane wyniki: Agnieszka w "Nocach i dniach", siostra Marcelina w "Faustynie", Amelia w "Barwach szczęścia".
14-08-2019
Lech Mackiewicz: Australia... Zielona Góra... plan hollywoodzkiego filmu!
Lech Mackiewicz w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze nie tylko gra. Wyreżyserował m.in. spektakle "Ja Ciebie też...", "Małgośka z Zielonej", "Ja i Beatrix", "Bóg Mordu".
13-08-2019
Marta Żmuda- Trzebiatowska: wraca na ekrany kin po urlopie macierzyńskim
Z perspektywy rodzinnego Przechlewa, kariera aktorska wydawała się czymś nieosiągalnym. Ale jej się udało: dziś jest uznawana za jedną z najbardziej lubianych aktorek w Polsce. Nie zapomniała jednak, żeby ułożyć sobie życie prywatne.
09-08-2019
Renata Kretówna: Nie mam powodów do narzekania
- Od zawsze ciągnęło mnie do wielkiego świata. Poważnie jednak mówiąc, wyjechałam na Zachód, bo chciałam się oderwać od szarej PRL-owskiej rzeczywistości. Jestem aktorką śpiewającą, więc kiedy pojawiła się szansa, by śpiewać za granicą, spakowałam walizki i wyfrunęłam z kraju na trzynaście lat.
09-08-2019
Przeskoczyłem swoje marzenia
Łamie stereotypy. Łączy kulturę wysoką ze sztuką ulicy. 28-letni kontratenor Jakub Józef Orliński na równi stawia operę i breakdance, muzykę sakralną i hip-hop. Swoim głosem uwodzi cały świat. Z artystą rozmawia Wika Kwiatkowska w Urodzie życia.
08-08-2019
Hacen Sahraoui: W Polsce zapytałem, kim jestem
- Wy macie łatwo, jesteście Polakami, katolikami. Mieszkając w Polsce, poczułem, że coś ważnego zgubiłem na życiowej drodze, czegoś mi brakuje - mówi Hacen Sahraoui, poznański aktor i fotograf.
06-08-2019
Nie żyje Kazimierz Orzechowski (03.03.1929-04.08.2019). Pożegnanie
W niedzielę 4 sierpnia 2019 nad ranem, w wieku lat 90 w Domu Artysty Seniora w Skolimowie zmarł Kazimierz Orzechowski. Człowiek legenda. Kochany kolega i przyjaciel. Duszpasterz Środowisk Twórczych. Człowiek wielkiego serca i dobroci - wspomina Witold Sadowy.
(aktualna strona: 1) następna strona »