PERSONALIA

15-12-2017
Dariusz Majchrzak: Wierzę w marzenia a one mi się spełniają
Dariusz Majchrzak, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, gra w wielu przedstawieniach, ale można go też oglądać w filmach i serialach. Jestem człowiekiem, który wierzy w marzenia. Wiem. że to działa, bo się spełniają
15-12-2017
Łukasz Witt- Michałowski: Napędza mnie zazdrość
- Bezkarność recenzentów szalenie mnie irytuje. Mogą pisać co chcą, są opiniotwórczy i decydują o być albo nie być teatrów, zwłaszcza takich jak ten mój. Miałem nieodparte wrażenie, że bardzo wiele recenzji na temat pracy moich kolegów jest pozbawione merytoryki. Nie można recenzować w ten sposób, że "wszystko było na niebiesko, a ja lubię kolor zielony".
15-12-2017
Anna Haba: Teatr jest dla mnie ważny
- Na pewno postać trzeba poznać, zrozumieć, nadać jej odpowiedni rys. Nigdy nie zastanawiałam się czy polubienie jej pomaga w budowaniu roli, bo ja lubię wszystkie swoje bohaterki. A nawet jeśli nie da się ich wszystkich polubić - mówi Anna Haba, aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.
14-12-2017
Michał Rolnicki: Lubię, gdy życie mnie zaskakuje.
- Żyję w dwóch światach, co bardzo mi odpowiada. Na stałe mieszkam w Warszawie, ale ze Śląskiem jestem związany równie mocno. Podoba mi się mentalność Ślązaków, sposób podejścia do drugiego człowieka, rodzaj szlachetności - mówi Michał Rolnicki, aktor Teatru Śląskiego w Katowicach, współpracujący też z teatrami Kwadrat, Capitol i Polonia w Warszawie.
13-12-2017
Anna Dymna: Nie chcę ścigać się z czasem
Kochamy Annę Dymną za jej wielki talent, niezapomniane role filmowe i teatralne i ogromne pokłady dobroci. Z potrzeby serca prowadzi fundację wspierającą osoby niepełnosprawne. Zamiast się zasmucać, woli mówić, że świat jest dobry i piękny, i w ten sposób zaklinać rzeczywistość.
13-12-2017
Lowe: Chrząstowski
Leading man zespołu, czyli po polsku: człowiek przewodzący. Wielki aktor - metr dziewięćdziesiąt. Gra u Klaty i u Strzępki, i na nim się opierają ich krakowskie przedstawienia, natomiast nie myślę, że "gra u Rubina", bo to było dawno i nieprawda. Dobrze Jan Klata powiedział w wywiadzie, że "wyżej niż Chrząstowski podskoczyć się nie da". Też miał na myśli "w sensie artystycznym".
11-12-2017
Jan Wilkowski (1921-1997)
W związku z przypadającą w grudniu tego roku dwudziestą rocznicą śmierci Jana Wilkowskiego - reżysera, inscenizatora, lalkarza, wieloletniego kierownika artystycznego Teatru Lalka, autora scenariuszy teatralnych i telewizyjnych, pedagoga, teatr pragnie przypomnieć sylwetkę wybitnego artysty.
11-12-2017
Zbigniew Wunsch: Solista ratuje dziewczynę w leginsach
Jak bas został ortopedą. Zbigniewa Wunscha - jednego z najlepszych solistów Opery Śląskiej można było ostatnio oglądać w bardzo nietypowej roli. Artysta wystąpił bowiem w popularnym serialu telewizji TVN "Szpital".
11-12-2017
Arleta Godziszewska: Teatr to chimeryczny kochanek - nigdy się nie nudzi
O aktorstwie, teatrze i życiu poza sceną z Arletą Godziszewską - aktorką Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku - rozmawia Rafał Górski.
08-12-2017
Tadeusz Łomnicki: Pieśń o Małym Rycerzu
Tadeusz Łomnicki, fenomenalny aktor filmowy i teatralny, był uwielbiany przez widzów, ale część środowiska artystycznego nigdy mu nie wybaczyła jego mariażu z władzą ludową. Uwikłanie w politykę odcisnęło piętno zarówno na twórczej drodze Łomnickiego, jak i na jego życiu osobistym.
(aktualna strona: 1) następna strona »