PERSONALIA

24-03-2018
Olga Szomańska: W każdym z nas jest mały czarodziej
- Ja bardzo szanuję scenę, dlatego kiedy wchodzę na próbę, czy na rozśpiewanie, zawsze się z nią witam. Uważam, że jeśli ja będę ją szanowała, to ona będzie też miała szacunek dla mnie - mówi Olga Szomańska w rozmowie z Wiesławem Kowalskim w Teatrze dla Was.
23-03-2018
Zdzisław Kozień: Na scenie był taki jak w życiu codziennym. Wspomnienie
Świetny aktor i pogodny, ciepły człowiek - takim zapamiętali Zdzisława Kozienia jego znajomi z teatru w Rzeszowie. Od śmierci odtwórcy roli Zubka w serialu "07 zgłoś się" w niedzielę minie 20 lat.
23-03-2018
Katarzyna Oleś-Blacha: Opera jest prawdziwie zaborczym kochankiem
Arie kompletnie jej nie interesowały. Grała na fortepianie i marzyła, by być jak Martha Arge-rich. Ty leże życie bywa przewrotne. Dziś Katarzyna Oleś-Blacha ma swym koncie 30 ról pierwszoplanowych i przekonanie, że nie zmarnowała życia.
23-03-2018
Malina
- Mam dosyć tego teatru za 1800 zł. Mam dosyć, że gram po 5-6 przedstawień w miesiącu. Mam dosyć, że nikt tego nie szanuje, że ściągają mi tytuły. Że teatr to fabryka - rozmowa z aktorką Martą Malikowską.
22-03-2018
Anna Niedźwiedź: Spotkałam ludzi, którzy mnie inspirowali do różnych działań
- Jeśli chodzi o balet wzorców właściwie nie miałam. Starałam się raczej czerpać różne rzeczy od wielu osobowości. To więc nie wzorce, ale osoby, które mnie w jakiś sposób zainspirowały. Szczególną rolę odegrała Ewa Wycichowska - rozmowa z Anną Niedźwiedź, tancerką, choreografką, reżyserką, twórczynią Teatru Cortique w Poznaniu.
22-03-2018
Gosha Kowalinska: urodzona Carmen
"I myślę, myślenie nie jest zabronione" - śpiewa Carmen George'a Bizeta w operze o tym samym tytule. O zbuntowanej, wolnej kobiecie w czasach kompozytora i w XXI wieku, feminizmie, wolności i równouprawnieniu z Goshą Kowalinską, odtwórczynią tej roli w szczecińskiej inscenizacji i wielu innych rozmawiała Magdalena Jagiełło-Kmieciak.
19-03-2018
Włodzimierz Jarmołowicz: Muzyczne geny krążą
Wczoraj w Kamienicy Naujacka w Olsztynie odbyłsię ostatni koncert olsztyńskiej legendy. Dyrygent Włodzimierz Jarmołowicz poprowadził koncert zespołu Moderato. Muzyk w sierpniu skończy 98 lat! Przez 11 lat, za czasów Aleksandra Sewruka kierownik muzyczny Teatru im. Jaracza.
19-03-2018
Olgierd Łukaszewicz: Kaczyński żeruje na łzach ofiar
- Polityka PiS to najprostsza droga do polexitu. Jako Obywatel UE nie zgadzam się na to! - mówi Olgierd Łukaszewicz.
15-03-2018
Wojciech Młynarski - o jego piosenkach opowiadają Marian Opania, Agnieszka Glińska i Jan Młynarski
- Nie ma chyba drugiej piosenki, która dawałaby ludziom taką nadzieję - mówi o "Jeszcze w zielone gramy" Marian Opania. A Agnieszka Glińska wyznaje: - Z takich obłędnie pięknych utworów, które nucę bez kontroli i bezgranicznie uwielbiam, to na pewno jest "La Valse du Mal".
14-03-2018
Irena Dudzińska: Musiałam do tej roli bardzo się zestarzeć
- Bycie aktorką jest trudnością samą w sobie, gdyż jak pewnie pani zauważyła, dramaturgia preferuje mężczyzn - mówi Irena Dudzińska, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, która monodramem "Co się właściwie stało z Betty Lemon?" będzie świętować pięćdziesięciolecie swojej obecności na scenie. Premiera - 16 marca na Trzeciej Scenie.
(aktualna strona: 1) następna strona »