PERSONALIA

18-10-2017
Leszek Skrla: Początkowo bałem się sceny
- Zawsze postrzegano mnie jako baryton liryczny, choć dziś już mój głos na tyle dojrzał, że bez szkody dla głosu mogę śpiewać repertuar dramatyczny - mówi Leszek Skrla, solista śpiewak Opery Bałtyckiej w Gdańsku, który obchodzi w tym roku 30-lecie pracy artystycznej oraz 25-lecie współpracy z Operą Nova w Bydgoszczy.
18-10-2017
Zmarł wybitny polski śpiewak. Pochodził z Zielonej Góry
Zmarł Romuald Tesarowicz, wybitny głos polskich oper i teatrów. Miał 65 lat. - To największy nasz artysta pochodzący z Zielonej Góry. Śpiewak światowego formatu - mówi Czesław Grabowski, dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej.
16-10-2017
ROMUALD TESAROWICZ (1952-2017)
Teatr Wielki informuje o śmierci ROMUALDA TESAROWICZA, byłego solisty śpiewaka, związanego z łódzką operą od lat 80.
16-10-2017
Zmarła Anna Szałapak, artystka Piwnicy Pod Baranami
Zbigniew Preisner mówił, że "jest cudem". Andrzej Zarycki mawiał, że jej głos przenosi do krainy łagodności i spokoju. Andrzej Szczeklik słuchał jej płyty tak często, że musiał kupić nową - bo poprzednie egzemplarze zdarł.
16-10-2017
Zamilkł Biały Anioł Piwnicy pod Baranami
W sobotę nad ranem zmarła Anna Szałapak. Miała 65 lat. Słuchaliśmy jej przez niemal 20 lat w kabarecie Piwnica pod Baranami, kojarzyliśmy ją ze słynnym konkursem szopek krakowskich, nad którym czuwała jako kustosz Muzeum Historycznego.
16-10-2017
Zina Kerste: Chciałam spróbować
- Za podstawę dobrej pracy teatralnej uważam wypracowanie wspólnego języka pomiędzy aktorem a reżyserem. To jest płaszczyzna, po której się potem poruszamy. Wcześniej, te same słowa znaczą dla nas coś innego. Mamy inne skojarzenia, odniesienia. W trakcie pracy uczymy się siebie, obdarzamy zaufaniem - mówi Zina Kerste, aktorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. E. Wiercińskiego w rozmowie z Grzegorzem Ćwiertniewiczem w Teatrze dla Was.
13-10-2017
Żyję intensywnie
- Żyję intensywnie, mam dobry czas i jestem w bardzo dobrym momencie życia. Jestem szczęśliwy - rozmowa z Samborem Czarnotą, aktorem łódzkiego Teatru Jaracza.
10-10-2017
Teresa i Mirosław Bielińscy - wieczór jubileuszy
Kieleccy aktorzy Teresa i Mirosław Bielińscy obchodzą w tym roku jubileusz. Bielińscy są ulubieńcami kieleckiej publiczności, wspólnie otrzymali 8 Dzikich Róż wręczanych przez widzów na zakończenie sezonu.
09-10-2017
Henryk Zalesiński. Takich aktorów w teatrze lalkowym już nie ma - był legendą
Henryk Zalesiński był wybitną postacią polskiego teatru lalkowego. Zagrał wiele wspaniałych, różnorodnych ról. Debiutował w Teatrze "Łątek" w sztuce "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" w 1950 roku. Potem na wiele lat związał się z Teatrem Miniatura w Gdańsku.
09-10-2017
20 lat temu zmarł aktor Henryk Bista - mistrz dopracowanego szczegółu
Henryk Bista mógł zagrać wszystko - analityk, pedant, aktor, który pracował jak matematyk - pisał historyk teatru prof. Jan Ciechowicz. Nazywano go "mistrzem epizodu" i "aktorem-kameleonem". Henryk Bista w teatrze i filmach zagrał ponad 250 ról. Zmarł w Warszawie 20 lat temu - 8 października 1997 r.
(aktualna strona: 1) następna strona »