PERSONALIA

19-04-2019
Szersze spojrzenie
Scena rządzi się innymi prawami w zależności od tego, czy patrzy na nią fotograf, czy reżyser. Reżyser stawia frontem do widza swoje ukochane "dziecko". Ja, włażąc na scenę, przearanżowuję ją do swoich potrzeb, nie tracąc z oczu sensu całości - opowiada Wojciech Plewiński we Wprost.
18-04-2019
Nie żyje Ryszard Kaja
Wybitny twórca plakatów, scenograf, malarz i grafik zmarł w środę (17 marca) nad ranem w szpitalu w Legnicy. Miał 57 lat.
17-04-2019
Piotr Garlicki: Rzemiosło, które bywa sztuką
Jestem chyba jedynym przypadkiem aktora, który wrócił po latach zza granicy i tak szybko wrócił też do dawnej pozycji zawodowej. Miałem po prostu szczęście - mówi Piotr Garlicki, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.
16-04-2019
Dorota Lulka laureatką nagrody Galion Gdyński
Charyzmatyczna, obdarzona fenomenalnym głosem, aktorka totalna, kochana przez publiczność i krytykę. Niekwestionowana królowa naszej sceny od 1999 roku. Dorota Lulka, aktorka Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, została laureatką nagrody Galion Gdyński.
16-04-2019
Anna Gornostaj: Aktorka na swoim
Teatr jest jednak odświętną sprawą, nawet jeśli to tylko komedia.-. Do Capitolu przychodzi się nie tylko na spektakl, na dobrą komedię, ale i po to, aby miło spędzić wieczór. Sprawdza się. nie tylko repertuar, ale także oferta, którą stworzyliśmy.
16-04-2019
Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz: To jest miłość. Byle tylko się nie przegapić
Gdy pyta się ich o sekret udanego związku, zawsze odpowiadają, że tkwi on w tym, by po prostu nie przegapić właściwej osoby. Im się to udało.
16-04-2019
Ina Benita i jej długa droga do Ameryki. Nieznane powojenne losy słynnej aktorki
Ina Benita, wbrew powielanym dotychczas informacjom, nie zginęła w czasie Powstania Warszawskiego, lecz zmarła czterdzieści lat później. Powojenne losy aktorki pełne były niezwykłych zdarzeń i nagłych zwrotów akcji. Zapraszamy do lektury drugiej części dziennikarskiego śledztwa!
15-04-2019
Renata Berger o Darii Trafankowskiej: nie używała klucza do mieszkania
- Duśka nie używała klucza do mieszkania; przyjaciele, którzy potrzebowali dachu nad głową albo chcieli napić się herbaty, wiedzieli, że mogą otworzyć sobie drzwi, zjeść, zdrzemnąć się - mówi PAP o zmarłej 9 kwietnia 2004 r. Darii Trafankowskiej jej przyjaciółka aktorka Renata Berger.
15-04-2019
Chciałabym żyć w otwartym kraju
- Rozumiem swój zawód jako pewną podróż. Sinusoidalną. Nie sposób być cały czas na topie. Po jakimś czasie przychodzi naturalny opad energii, mody na daną twarz, pojawia się stan nasycenia i wtedy trzeba odczekać - mówi aktorka Magdalena Cielecka, filmowa dziennikarka z thrillera "Ciemno, prawie noc".
13-04-2019
Katarzyna Herman: Mówię moim dzieciom, że świadectwo z piątkami od góry do dołu nie jest najważniejsze
Na maturze pisałam o największym polskim poecie. Nie wybrałam Kochanowskiego, tylko Jeremiego Przyborę. Cytując "Więc rzuć, rzuć chuć", przeplatając Witkacym, napisałam na piątkę. Polonistka wzięła mnie na bok: "Kaśka, ale nie wyskakuj już więcej, bo możesz stracić". Boję się, że szkoła moich dzieci idzie w tę stronę - mówi aktorka Katarzyna Herman.
(aktualna strona: 1) następna strona »