PERSONALIA

21-09-2018
Wojciech Plewiński: Fotograf musi być napalony na robotę
- Teatr to bardzo rozległy temat. Zaistniałem w układzie teatralnym całkowicie przypadkowo i fotografowanie teatru stało się właściwie głównym moim zajęciem na dłuższy czas - mówi fotograf Wojciech Plewiński.
20-09-2018
Katarzyna Figura: Morze daje mi siłę
Cztery lata temu po raz pierwszy udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o przemocy, jakiej doświadczyła od byłego męża. Po tym przeprowadziła się razem z córkami i mamą na Wybrzeże, które traktuje jak swój azyl. W Gdyni, gdzie mieszka, czuje się najszczęśliwsza. Stworzyła tu dom, w którym żyją trzy pokolenia kobiet o różnych charakterach. Gra w teatrze, a niebawem zobaczymy ją w nowym filmie.
20-09-2018
Teresa Krasnodębska: Dla siebie i dla królowej
- Dzięki teatrowi patrzę na ubrania jak na kostium, a na siebie - jak na aktora w swoim życiu - mówi Teresa Krasnodębska, inspicjentka Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie.
19-09-2018
Jan Ciechowicz: Wspomnienie
Pozostaje w mojej pamięci jako Wielki Uwodziciel. Uwodził studentki i studentów, doktorantki i doktorantów, dyrektorów teatrów i aktorów, dziennikarki i dziekanów (zawsze potrafił wydobyć "dofinansowanie" na publikację), całe środowisko akademickie i teatralne - 15 września, w rocznicę śmierci profesora napisał na swoim profilu FB Zbigniew Majchrowski.
19-09-2018
Lesław Żurek: Nie wziąłbym strzelby do ręki
Lubi czasami spokój, ale samotnym wilkiem nie jest. - Samotny wilk fajnie brzmi, ale na ogół źle kończy. Potrzebuję ludzi, od których mogę czerpać energię i z nimi współdziałać. Szczęśliwie jestem w takim zespole/
18-09-2018
Pożegnanie. Opuściła nas Hanna Smólska, która była wielka damą teatru
Jeszcze w maju prowadziła w Starym Teatrze Warsztaty dla Seniorów. Z wdziękiem i piękną polszczyzną opowiadała o świecie, sztuce, podróżach. A świat zwiedzała przez całe życie w poszukiwaniu doznań artystycznych. Odeszła od nas Hanna Smólska, miała 97 lat.
18-09-2018
Małgorzata Pieczyńska: Pomagam marzeniom by się spełniły
Małgorzata Pieczyńska gra w "M jak miłość" i szwedzkich filmach i serialach. Choć skończyła 58 lat, wygląda na 30. Jej receptą na młodość jest joga i szczęśliwy związek z mężem Gabrielem Wróblewskim. Razem kibicują synowi Victorowi, który buduje sierociniec na drugim końcu świata.
17-09-2018
Bożena Pietraszek (28.12.1934-08.09.2018). Pożegnanie
Bożenę Pietraszek - aktorkę teatralną, zmarłą 8 września b.r. - wspomina Witold Sadowy.
15-09-2018
Leonard Pietraszak, jeden z nas
Pan Leonard pierwsze lata życia spędził w kamienicy przy Gdańskiej 56. Stamtąd Pietraszakowie wyprowadzili się na Grunwaldzką. Po liceum wyjechał na studia, został aktorem, zdobył popularność. O swoim mieście nigdy nie zapomniał, a miasto wspaniale mu się odwdzięcza - wielki aktor otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Bydgoszczy.
13-09-2018
Hubert Zapiór. Z Brzeska na światowe sceny
Miał kilkanaście lat, gdy dowiedział się, że ma operowy głos i powinien go doskonalić. Trochę go to zaskoczyło, trochę zdziwiło, ale podjął próbę. Początkowo opera nie budziła w nim żadnych uczuć, był po prostu dobrym uczniem. Teraz Hubert Zapiór z Brzeska ma 25 lat, a opera stała się jego wielką miłością, podporządkował jej całe swoje życie.
(aktualna strona: 1) następna strona »