OPINIE

19-06-2018
Anna Król o spektaklu "Mam na imię kobieta" na Big Book Festival
- Im jestem starsza i dojrzalsza, tym bardziej uświadamiam sobie, że chyba więcej włożyłam wysiłku w kształtowanie siebie jako człowieka, niż w kształtowanie siebie jako kobiety i to mi się wydało ciekawą materią twórczą spektaklu - mówi Anna Król przed premierą spektaklu "Mam na imię kobieta" we własnej reżyserii, na Big Book Festival w Warszawie.
19-06-2018
Dobra wiadomość dla Koszalina: są pieniądze na kulturę
Po naszych publikacjach wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker wystąpił do ministra kultury w sprawie dofinansowania dla Koszalina. Skutecznie! Wczoraj polityk ogłosił w Koszalinie, że miasto uzyskało zastrzyk finansowy na wydarzenia kulturalne - pisze Marzena Sutryk w Głosie Koszalińskim.
19-06-2018
Wrocławski Teatr Współczesny. Podsumowanie sezonu 2017/2018
Sezon 2017/2018 był we Wrocławskim Teatrze Współczesnym czasem prapremier - pisze Tatiana Drzycimska.
19-06-2018
Nie ma dla mnie barier
- Kariery chce się robić dziś szybciej, chodzi o to, żeby wypuszczać coraz to nowe osoby, liczy się nowe nazwisko, ładna buzia, dobra figura, a sam śpiew przestaje być najważniejszy - mówi Aleksandra Kurzak, światowej sławy śpiewaczka operowa, w rozmowie z Mateuszem Borkowskim w miesięczniku Kraków.
18-06-2018
Adam Michnik o mesjaszach
- Kiedy patrzę na to, co robi Zbigniew Ziobro, to mogę sobie tylko pomyśleć: "Strzeż mnie, Boże, przed takimi mesjaszami!" - mówił Adam Michnik podczas sobotniego spotkania na pl. Wolności w ramach Malta Festival Poznań. Spotkanie, na które przyszły tłumy, nosiło tytuł "Pobudka narodów" i poprzedziło premierę spektaklu "Mesjasze".
18-06-2018
Artur Szklener: chcemy do końca 2018 r. zaproponować zmiany w ustawie o działalności kulturalnej
- Chcemy, żeby do końca 2018 r. nie tylko pojawiła się propozycja zmian w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, ale także aby została poddana konsultacjom środowiskowym - powiedział PAP dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dr Artur Szklener.
18-06-2018
Sztuka chodzi na szczudłach
- Teatr uliczny stawił czoła stereotypom i nabiera coraz większego rozpędu. Dziś bez większego problemu można zawiesić aktorów w powietrzu, by mogli zagrać "spektakl na niebie" - mówi Andrzej Tylczyński, pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych "La Strada" w Kaliszu, który w tym roku obchodzi swoje 25-lecie.
18-06-2018
Adam Sroka: Opowiem o poczuciu niespełnienia
Już 23 czerwca na Scenie Polskiej będzie miała miejsce ostatnia premiera w sezonie 2017/2018 - "Namiętna kobieta" w reżyserii Adama Sroki. - Naszą podstawową intencją jest zabawić publiczność pozytywną i melancholijną nutą - przyznaje reżyser.
18-06-2018
Droga do sławy
Helena Modrzejewska traktowana jako uosobienie patriotyzmu, ale też jako aktorka, która potrafiła pokierować swoją karierą tak, by zapisać się w historii teatru - staje się bohaterką tomu "Na wskroś piękna". Arael Zurli stwierdza przewrotnie w blurbie, że przedstawi czytelnikom "historię nie za długą, w sam raz do poczytania dla przyjemności" - pisze Izabela Mikrut na blogu Teatr dla Wszystkich (platformie zastępczej Teatru dla Was).
18-06-2018
Szmateks to manifest, czyli jak Hanka Podraza projektuje kostiumy
Kiedyś przekonam japoński dom mody Comme des Garcons, żeby zrobił dla mnie perfumy o zapachu szmateksu - żartuje Hanka Podraża. Ubrania z drugiej ręki wykorzystuje w spektaklach teatralnych, filmach, stylizacjach zespołów - pisze Agata Piasecka w Gazecie Wyborczej - Co Jest Grane.
(aktualna strona: 1) następna strona »