powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Olsztyn. Powstał Fundusz Aktywizacji Twórczości Teatralnej

Informujemy, ze w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie został utworzony Fundusz Aktywizacji Twórczości Teatralnej finansowany przez Ministra Kulturyi Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Celem funkcjonowania Funduszu jest aktywizacja twórczości teatralnej Stowarzyszeń i Fundacji działających na terenie Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Środki Funduszu mogą służyć inicjowaniu i współfinansowaniu powstawania produkcji i inicjatyw Ośrodka Teatralnego Węgajty oraz innych scen alternatywnych, działających w regionie, mogą także służyć jako wkład własny przy aplikacjach Stowarzyszeń i Fundacji do krajowych i europejskich Programów Operacyjnych, wspierających lokalną aktywizację kulturową, artystyczną i edukacyjną w dziedzinie teatralnej.

Szczegółowe postanowienia dotyczące sposobu aplikowania oraz oceny wniosków zawarte są w Regulaminie gospodarowania środkami finansowymi Funduszu Aktywizacji Twórczości Teatralnej w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, dostępnym w Kancelarii Teatru.

Wkrótce będzie można pobrać wniosek i oświadczenie z naszej strony internetowej- www.teatr.olsztyn.pl