"Cyrk bez przemocy" w reż. Wiktora Wiktorczyka w Teatrze Klinika Lalek z Wolimierza
fot. mat. teatru

Szarp pan bas ...

- Pracuję 24 godziny na dobę - jak duże lotnisko - odbieram i wysyłam informacje z każdej strony świata - rozmowa z Krzysztofem Rogacewiczem, aktorem Teatru Maska w Jeleniej Górze, freelancerem, laureatem trzech prestiżowych nagród za monodram "Kontrabasista" wg Patricka Suskinda.

Sławomir Sadowski: "Kontrabasista" zaprowadził cię daleko. Święcisz triumfy od Nowego Jorku po Moskwę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zdobyłeś nagrody na konkursach w Rosji i Albanii...Krzysztof Rogacewicz: Trzy nagrody, jakie dostałem za mój spektakl, ogromnie mnie cieszą. One mi bardzo pomogły w moim myśleniu o teatrze, upewniły mnie, że idę właściwą drogą.

Bielsko-Biała. Teatr Dramatyczny z Białegostoku wygrywa festiwal "Funfest"

Teatr Dramatyczny z Białegostoku ze sztuką "Mayday" Ray'a Cooney'a w reżyserii Witolda Mazurkiewicza zwyciężył w zakończonym w niedzielę wieczorem Festiwalu Komedii "Funfest". Laur przyznali widzowie - podał bielski Teatr Polski, który zorganizował festiwal.

Wrocław. W operze kończy się sezon

Opera Wrocławska pokazała w mijającym sezonie 140 spektakli, w tym 14 premierowych. - To najlepszy wynik w Polsce - chwali się dyrektor Marcin Nałęcz-Niesiołowski na konferencji prasowej. I zapowiada 10 premier na przyszły sezon.

Częstochowa. Będzie ulica Marka Perepeczki ponad podziałami

- Ten człowiek zasługuje na swoją ulicę w Częstochowie - uznali w czwartek, 21 czerwca miejscy radni i jednogłośnie postanowili, że nowo zbudowany łącznik ul. Kilińskiego ze Staszica będzie nosił imię Marka Perepeczki.

Białystok. Festiwal się skończył, BTL zaczyna drugie 65 lat

Animacyjny majstersztyk o obłędzie podpalacza w wykonaniu Francuzów i Norwegów kazał widzom podnieść się z miejsc i bić długie brawa. Cudownie zagrany spektakl "Popioły" Plexus Polaire w sobotę (23.06) zakończył w Białymstoku pięciodniowy Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich. Chwilę wcześniej Białostocki Teatr Lalek świętował 65-lecie.

Kielce. Wybierz najlepszych aktorów i spektakl

25 czerwca rozpoczął się po raz 26, plebiscyt o "Dziką Różę". Widzowie wybiorą w nim najlepszych aktorów oraz najciekawszy spektakl kończącego się sezonu w teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.