"Tylko koniec świata" w reż. Ewy Rucińskiej w Teatrze Ludowym w Krakowie
fot. Klaudyna Schubert

Dzień Teatru Publicznego

Piąty Dzień Teatru Publicznego chcemy świętować pod znakiem SUKCESU. Przede wszystkim sukcesu wszystkich teatrów publicznych, które pracują pełną parą, na najwyższych obrotach, realizując swoją misję - pisze Dorota Buchwald.

Mamy w teatrach coraz więcej widzów w różnym wieku, nowe premiery, ożywioną klasykę i najświeższe propozycje młodych dramatopisarzy. To jest też sukces naszej akcji "Bilet do teatru za grosze", bo realizujemy ją wspólnie po raz piąty. Bierze w niej udział blisko sto teatrów i tyle samo spektakli. Tegoroczne 350 groszy odwołuje się też do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Trzeba przypominać, że 1 złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości 3,68 zł.

Kalisz. Werdykt jury 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych

Jury 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej w składzie: Piotr Kruszczyński (Przewodniczący), Beata Guczalska, Dorota Landowska, Wojciech Majcherek pragnie podkreślić wysoki poziom tegorocznej edycji Festiwalu czego wyrazem są licznie przyznane nagrody i po obejrzeniu w dniach 11 - 18 maja 2019 r. trzynastu spektakli konkursowych postanawia przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

Kraj. Grosze grają rolę po raz piąty. Dzień Teatru Publicznego 2019

Dziś - 18 maja 2019 - obchodzimy, już po raz piąty, Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji blisko 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich rozpoczęło sprzedaż biletów w ramach akcji "Bilet do teatru za 350 groszy".

Warszawa. Grzegorz Jarzyna zostaje w TR Warszawa

Znamy wyniki konkursu na dyrektora TR Warszawa. Grzegorz Jarzyna pozostanie szefem artystycznym teatru, dyrektorką naczelną będzie wybrana jednogłośnie Natalia Dzieduszycka. Rywalizowały z nimi m.in. Agata Grenda i Maja Kleczewska.

Rzeszów. #chybanieja" otwiera Festiwal Maskarada

Jubileuszowa 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2019, rozpocznie się w niedzielę, oczekiwaną premierą spektaklu "#chybanieja" w reż. Pawła Passiniego. W programie festiwalu znalazło się też wiele innych, nie mniej wartych uwagi teatralnych wydarzeń z Polski i zagranicy.

Katowice. "Projekt Dante" w Teatrze A Part

W maju i czerwcu odbędą się pokazy przedstawienia site specific Teatru A Part, zrealizowanego z adeptami Studia Aktorskiego Teatru A Part (Galernikami Wrażliwości), zatytułowanego "Projekt Dante".