"Anty-Gone Tryptyk" wg Sofoklesa w reż. Grzegorza Brala w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu
fot. Krzysztof Bieliński/mat. teatru

Oddać głos milczącym

Wszystkie przedstawienia Układu Formalnego, na różne sposoby i na różnych poziomach, wyrażają rozczarowanie niespełnionymi obietnicami demokracji. Głęboko eksplorują temat przemocy - jednostkowej, instytucjonalnej i systemowej, a także bezradności jednostki wobec niej - o wrocławskim teatrze pisze Katarzyna Krajewska w kwartalniku Teatr Lalek.

Siedzimy na twardych ławkach bez oparć. Przed nami stoły, krzesła, tablica. I trzech nastoletnich uczniów: dżinsy, sportowe buty, smartfony. Przez godzinę obserwujemy ich przygotowania do konfrontacji z gronem pedagogicznym, zmieniające się strategie obrony i narastający konflikt. O co są oskarżeni? Wiemy jedynie, że dotyczyło to jednej z koleżanek i że być może doszło do G...

Teatr TV. Premiera "Chłopców" Grochowiaka

Dziś o godz. 21 premiera "Chłopców" Stanisława Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego.

Sosnowiec. Wkrótce premiera spektaklu "Horror szał"

W Teatrze Zagłębia trwają próby spektaklu "Horror szał" w reżyserii Jacka Jabrzyka. Premiera już 4 stycznia. Spektakl utrzymany w konwencji muzycznego horror show to zwariowana podróż przez nasze lęki i wyobrażenia...

Warszawa. Zaśpiewają dla bezdomnych w Kamienicy

W najbliższy piątek, 21 grudnia Kamienica przyjmie pod swój dach blisko 200 bezdomnych. Oprócz ciepłego posiłku, tradycyjnego dzielenia opłatkiem, potrzebujący będą mogli posłuchać kolęd w wykonaniu artystów. Dla bezdomnych zaśpiewają: Emilian Kamiński, Justyna Sieńczyłło, Katarzyna Pakosińska i Maciej Miecznikowski.

Warszawa. Instytucja Film Commision Poland będzie działać w strukturach PISF

Film Commision Poland, instytucja zajmująca się promowaniem polskiej branży filmowej i polskich lokacji zagranicą, będzie działać w strukturach Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Do jej zadań dojdzie promocja zachęt finansowych dla produkcji audiowizualnych.

Warszawa. Prezydent pogratulował Pawlikowskiemu i Kulig triumfu na gali Europejskich Nagród Filmowych

Prezydent Andrzej Duda pogratulował twórcom "Zimnej Wojny" sukcesu podczas gali Europejskich Nagród Filmowych. Film zdobył pięć statuetek, w tym m.in. dla najlepszego filmu, najlepszego scenarzysty i reżysera, które otrzymał Paweł Pawlikowski i dla najlepszej aktorki, którą otrzymała Joanna Kulig.