"Neron" w reż. Wiktora Rubina, Teatr Powszechny, Warszawa
fot. Magda Hueckel/mat. teatru

Wspólne zaciekawienie światem

- Bycie dyrektorem teatru nigdy nie było łatwe - ale teraz jest i będzie to coraz trudniejsze. Jestem w momencie może nie kryzysowym, ale bardzo trudnym, może i najtrudniejszym w mojej karierze - mówi Jacek Głomb w rozmowie z Piotrem Olkuszem i Jackiem Sieradzkim.

Dialog: Nazwaliśmy nasz cykl "Pogoda na jutro" J.G.: - Co jest pewnie poetyckim sposobem na zadanie pytania: "Co dalej?". Pytacie, co dalej w sytuacji, gdy jesteśmy na zakręcie i nie wiadomo, co za tym zakrętem nas czeka? Czym i jak zajmować się w tej nadzwyczajnej sytuacji, w której znalazł się nasz kraj? O tę pogodę na jutro pytam nieustannie siebie i pytam innych.

TVP Kultura. Transmisja "Krawca Niteczka" z Teatru Lalka w Warszawie

22 kwietnia o godz. 11:45 TVP Kultura zaprasza najmłodszych widzów oraz ich rodziców na transmisję przedstawienia "Krawiec Niteczka" z Teatru Lalka w Warszawie.

Kraków. "Huljet, huljet" - opowieść o życiu w krakowskim getcie

Wnajbliższą niedzielę, 22 kwietnia gościnnie, na scenie Teatru Odwróconego (Sławkowska 14) wystąpi zespół Teatru Figur Kraków, który zaprezentuje spektakl-instalację "Huljet, huljet" w reżyserii Dagmary Żabskiej. TFK rzadko gra w Krakowie, jest teatrem w drodze.

Bydgoszcz. Jutro rozpoczyna się XXV Bydgoski Festiwal Operowy

24 kwietnia minie 127 lat od urodzin Sergiusza Prokofiewa. Niemalże w przededniu tej rocznicy i 80 lat od prapremiery baletu "Romeo i Julia" Opera Nova zaprasza 21 kwietnia na przedstawienie, które otworzy XXV Bydgoski Festiwal Operowy.

Warszawa. Zadara w Studio i estoński spektakl w Nowym Teatrze

22 kwietnia w STUDIO teatrgalerii odbędzie się premiera "Snu srebrnego Salomei" w reż. Michała Zadary z muzyką Wacława Zimpla, natomiast 26 kwietnia w Nowy Teatrze będzie szansa zobaczyć spektakl "99 określeń na pustkę" estońskiego teatru Kanuti Gildi SAAL.

Śląskie. Premierowy weekend w teatrach

W Teatrze Śląskim w Katowicach premiera "Wątpliwości" w reżyserii Norberta Rakowskiego, dyrektora Teatru im. Kochanowskiego w Opolu i z udziałem dwóch aktorek tego teatru. W sobotę Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza miłośników operetki na premierę "Hrabiny Maricy", a Teatr Polski w Bielsku-Białej na "Ciało Bambina".